Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-04-06

Balandžio 7 d. “Grėsmingas signalas”

Publikuota: Ekologija, Media, Video


,,Grėsmingas signalas” - dokumentinė juosta, pateikianti šokiruojančius ir niekur iki šiol negirdėtus faktus apie vieną didžiausių šio amžiaus biologinių eksperimentų - masinį mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės plitimą.

Mobiliaisiais telefonais naudojasi daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų. Skaičiai - didėja kasmet. Bazinės mobiliojo ryšio stotys, idant pasaulis galėtų kalbėti mobiliuoju telefonu, masiškai dygsta greta gydymo įstaigų, vaikų darželių, mokyklų, gyvenamųjų namų. Gero ryšio kaina - pavojus gyvybei. Apie tai kol kas tik šnibždamasi, o elektromagnetinės spinduliuotės sukeltų ligų istorijos kruopščiai slepiamos.

Viename iš savo interviu, kalbėdamas apie 18 mėnesių trukusį faktų rinkimą filmui, režisierius teigia: ,,Įvertinęs tai, kad tema nepalanki milijardinei mobiliųjų telefonų industrijai, o filmą kuriu savo lėšomis, negalėjau sau leisti padaryti nė menkiausios faktinės klaidos”. Filme pateikiamos autoritetingų mokslininkų ir tyrėjų išvados, pasakojamos tikros, nuo elektromagnetinės spinduliuotės poveikio kenčiančių žmonių istorijos. Daugiau nei 20 asmenų, gyvenančių skirtinguose pasaulio kraštuose, pateikia drąsius biologinio eksperimento faktus, kuriuos režisierius meistriškai panaudoja pasakodamas žiūrovą prikaustančią istoriją.

Režisierius / Director Talal Jabari

Scenarijaus autorius / Screenplay Talal Jabari

Dalyviai / Featuring Suleiman Abu Rukun, Samira Azzam, Dr. Johann Bosman, Dr. David Carpenter, Leonore Gordon

Operatoriai / Cinematographer Talal Jabari, Sonja Stark

Muzika / Music Mitch Clyman

Žanras / Genre dokumentika / documentary

Šalis / Country JAV / USA

Metai / Release Year 2009

Trukmė / Runtime 61 min.

Dialogai / Dialogues Anglų, arabų / English, Arabic

Subtitrai / Subtitles Lietuvių / Lithuanian

Apie režisierių:

Talal Jabari TV ir kino industrijoje dirba daugiau nei dešimtmetį, o jo darbai žinomi visi pasaulyje. Esminis lūžis režisieriaus karjeroje - darbas didžiausioje pasaulyje naujienų tarnyboje BBC, kur Talal Jabari keletą metų rengė reportažus smurto ir prievartos temomis. BBC įgyta patirtis režisieriui praverčia prodiusuojant tarptautinius dokumentinius filmus bei realybės šou projektus Lagose, Nigerijoje, Gvatemaloje, Belgrade, Serbijoje ir kt. Prieš sukurdamas ,,Grėsmingą signalą”, Talal Jabari prodiusavo dokumentinį TV filmą ,,Ateities forma” (rež. John Marks). ,,Grėsmingas signalas” - debiutinė režisieriaus pilno metražo dokumentinė juosta, jau apdovanota aplinkosaugos temoms skirtų filmų festyvalyje, Vašingtone, taip pat gavusi apdovanojimą už geriausią dokumentinį filmą Myrtle Beach tarptautiniame filmų festivalyje (Pietų Karolina).

Forum Cinemas Kaune (Salė 3) Balandžio 7 d. 21:30 (Kino Pavasaris)

Forum Cinemas informacija

Patiko (0)


Atgal į: Balandžio 7 d. “Grėsmingas signalas”