Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-12-04

Miškų pareigūnams – daugiau galių

Publikuota: Gyvūnai, Kita, Miškai, Politika

Aplinkos ministro įsakymu, valstybiniams miškų pareigūnams suteiktos valstybinių aplinkos apsaugos inspektorių teisės. Nuo šiol jie gali bet kuriuo paros metu stabdyti ir tikrinti transportą, įtarę, kad šiuo gabenama mediena, kiti miško ištekliai, įsigyti neturint nustatyta tvarka išduoto leidimo, arba neteisėtai sumedžioti gyvūnai.

„Dabar miškų pareigūnai turi visus aplinkosaugininkų teisinius įgaliojimus ir galės efektyviau vykdyti savo pareigas. Manau, tai ne tik padės pažaboti nelegalius kirtimus, bet ir brakonierius”, - sakė ministras V. Mazuronis.

Tokių galių suteikimas valstybiniams miškų pareigūnams vykstant į įvykio vietą ar persekiojant, stabdant transporto priemones, įtarus, kad jomis gabenama mediena ar kiti miško ištekliai, leidžia naudoti mėlynos spalvos švyturėlius.

Vienas svarbiausių veiksnių, kodėl mažėja neteisėtų miško kirtimų, - intensyvi prevencinė miško apsaugos pareigūnų veikla. Siekiant, kad miškų pareigūnų darbas būtų dar efektyvesnis, aplinkos ministro įsakymu, bus parengti ir kiti pareigūnų veiksmus sustiprinantys teisės aktai bei sugriežtinta atsakomybė už neteisėtus kirtimus.

Lietuvoje dirba apie 900 valstybinių miškų pareigūnų.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Miškų pareigūnams – daugiau galių