Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-30

Paskutinių minučių įtampa renkant parašus, bet – pavyko!

Publikuota: Politika, Renginiai, įvykiai, Video, Visuomenė

2013 m. lapkričio 29 dieną, paskutinę dieną iki kada buvo būtina priduoti referendumo dėl Lietuvos žemės išsaugojimo inicijavimui rinktus parašus, visos parašų rinkimo komandos, kaip Lietuvoje, taip ir užsienyje dirbo iki paskutinės minutės. Kai vieni rinko - kiti rūšiavo ir tvarkė parašų rinkimo lapus.

Užsukus į LLP (Lietuvos liaudies partijos) būstinę, dėmesį atkreipė visuotinis judėjimas - ten ir dabar dar ėjo žmonės pasirašyti už referendumo inicijavimą.

Pranciškus Šliužas sutiko skirti kelias minutes:

- Sakykite prašom, kas čia šiuo metu vyksta?

- Šiuo metu skaičiuojame paskutinius surinktus parašus ir dar ateina paskutiniai lapai, kurių dalis kol kas dar kelyje pas mus.

- Iki kelių valandų planuojate dar čia dirbti?

- Privalome iki 14.30 dalį parašų lapų nunešti į Vyriausiąją Rinkimų Komisiją, o vėliau atnešime likusią dalį. Tai bus jau apie 15.30, nes vėliau, apie 16.00 valandą VRK jau nori uždaryti pastatą, mat ten tuo metu jau baigiasi darbo laikas.

Mes savo darbo laiko (parašų rinkimo - aut.) niekada nenormavome, dirbome, kaip dienomis, taip ir naktimis - visko užteko, ir nemigo naktų, ir nuovargio… Tenka susitaikyti su tokia sistema, kurioje mes veikiame.

Taigi, tautos valia bus akivaizdi, o kaip ji bus vertinama - tai čia jau prašau visų dėmesingai tai sekti, ir ypač prašau tų, kurie pritaria mūsų veiklai, stebėti, kaip galbūt, aš taip prognozuoju, bus bandoma su mumis susidoroti, nes visos valdančiosios partijos mūsų valią visiškai ignoravo ir net kenkė, kam turime labai netgi akivaizdžių pavyzdžių, tik dabar dar tų didžiavyrių pavardžių kol kas neskelbsime, tačiau laikui bėgant visus surikiuosime pagal nuopelnus.

Čia turiu galvoje valdančiuosius, kurių didesnė dalis sėdi Seime. Ir kurie galėjo padaryti dalį darbo už mus, nevargindami šitiek žmonių, ypač vyresnio ir garbaus amžiaus, kurie irgi negailėjo savo jėgų.
Jaunesni dar ne taip skundžiasi, bet kai gainiojami pagyvenę - man labai apmaudu, kad šitaip nesiskaitoma su savais piliečiais.

- Ačiū už skirtą laiką, sėkmės pabaigiant šį svarbų darbą.

Toliau pirmyn į Seimą - spaudos konferenciją, kurią padėjo surengti signataras Zigmas Vaišvila, už ką jam didelis ačiū.

Ten jungiame kamerą vėl ir viską, kas ten vyko, galite pamatyti video reportaže, kur bus aptariama mūsų valdžios pozicija savo tautos atžvilgiu, profesoriaus Vytauto Landsbergio atsivėrimas, kurio, tiesą sakant, didžioji visuomenės dalis nesitikėjo, parašų rinkimo peripetijos, prognozės ir surinktų parašų skaičiaus rezultatų skelbimas.

Spaudos konferenciją Seime rengė ir į klausimus atsakinėjo Zigmas Vaišvila, Elona Stasiūnaitė, Julius Panka, Romas Kaulinis.

Parašų rinkimo maratonas Lietuvoje baigėsi, bet ar baigėsi rūpesčiai dėl Lietuvos žemės? Jie tik prasideda ir čia visuomenei reikės vėl telkti jėgas bei vienybę, grumiantis dėl savo Lietuvos išsaugojimo, kaip sau patiems - taip ir mūsų vaikams. Kurie tikrai įvertins savo tėvų atliktą darbą. Vienus įvardindami su pasididžiavimu, kitus su panieka. Kiekvienam pagal nuopelnus.

P.S. Iki VRK darbo pabaigos viso priduota 313 425 popieriniai ir 6 000 elektroninių parašų.

Sarmatai

Patiko (0)


Atgal į: Paskutinių minučių įtampa renkant parašus, bet – pavyko!