Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-29

Referendumo organizatoriai skelbia surinkę 320 tūkst. parašų

Publikuota: Politika, Renginiai, įvykiai, Visuomenė

Referendumo organizatoriai dėl LR Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo skelbia surinkę daugiau nei 320 tūkst. parašų. Apie tai referendumo organizatoriai paskelbė spaudos konferencijoje, tai skelbia ir Vilniaus gatvėmis važinėjantis įgarsintas autobusiukas.

Evgenios Levin nuotr.

Pagal Konstituciją norint surengti referendumą būtina surinkti ne mažiau nei 300 tūkst. parašų. Jei Vyriausioji rinkimų komisija po patikrinimo pripažins ne mažiau nei 300 tūkst. parašų galiojančių, tai bus antras kartas Lietuvos istorijoje, kai referendumas bus skelbiamas ne Seimo, o piliečių valia. Pirmą kartą tai buvo 1995 metais, kai Tėvynės Sąjungos iniciatyva buvo surengtas referendumas dėl bankrutavuose bankuose prarastų indėlių kompensavimo.

Primename, kad šiuo referendumu siekiama pakeisti LR Konstituciją taip, kad žemę Lietuvoje galėtų įsigyti tik jos piliečiai - taip buvo numatyta ir pirmame Konstitucijos variante, už kurį 1992 m. ir balsavo referendume Lietuvos piliečiai, tačiau vėliau šis straipsnis pakeistas dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą. Taip pat siekiama sumažinti būtiną referendumui sušaukti piliečių parašų skaičių - nuo dabar privalomų 300 tūkst. iki 100 tūkst.

Kaip skelbia referendumo organizatoriai savo tinklapyje www.zemesvardu.lt, dabartinis privalomas 300 tūkst. rinkėjų skaičius yra per didelis, nes „per 23 nepriklausomybės metus VRK buvo registruota 19 referendumo iniciatyvinių grupių, buvo netgi išduoti parašų rinkimo lapai, bet niekam nepavyko surinkti.”

Organizatoriai palyginimui skelbia kitų valstybių reikalavimus: Lietuvoje referendumui sušaukti reikalaujama surinkti 10 % visų piliečių parašų, Italijoje - 0,83 %, Vengrijoje - 2 %, Suomijoje - 1 %, Slovakijoje - 1,6 %, Rusijoje - 1,4 %, Baltarusijoje - 4,6 % ir t.t.

Bernardinai.lt

Patiko (0)


Atgal į: Referendumo organizatoriai skelbia surinkę 320 tūkst. parašų