Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-27

Mokslininkai atnaujino pasaulinį gyvūnų raudonąjį sąrašą

Publikuota: Gamta, Gyvūnai

Šveicarijos ir kitų šalių mokslininkų grupė lapkričio 25 dieną pasauliui pristatė atnaujintą gyvūnų rūšių raudonąjį sąrašą. Šis sąrašas skirtas „išryškinti, kokios rūšys sparčiai nyksta ir atkreipti dėmesį į tai, kas turi būti padaryta”, - sako Craigas Hiltonas Tayloras, biologas iš Kembridžo universiteto Anglijoje.

Pateikiami laimėjimai ir netektys:

Okapiai, arba miško žirafos

Okapi arba miško žirafa.

Okapi arba miško žirafa

Neatrastas iki XX a. Okapio artimiausias giminaitis yra žirafa. Jis gyvena Kongo Demokratinės Respublikos džiunglėse. Mokslininkai buvo šokiruoti, kaip sparčiai krito šių gyvūnų populiacija. Jie gyvena teritorijoje, kur jau daug metų vyksta kariniai konfliktai. Taip pat jie tebemedžiojami dėl mėsos ir odos.

Kietaodžiai vėžliai

Kietaodis vėžlys.

Kietaodis vėžlys

Kietaodžiai vėžliai yra didžiausi šiuo metu gyvenantys vėžliai, sveriantys nuo 250 iki 700 kilogramų. Ramiajame vandenyne jų populiacija ir toliau mažėja, tačiau Atlanto vandenyne situacija stabilizavosi. Padėtį taiso žvejybos reguliavimas ir paplūdimių, kur šie vėžliai peri kiaušinius, saugojimas.

Kalifornijos lapės

Kalifornijos lapė

Kalifornijos lapė

Prieš dvidešimt metų šių lapių tebuvo likę apie 1500, o šiuo metu populiacija išaugo iki 5500.

Albatrosai

Juodakaktis albatrosas

Juodakaktis albatrosas

Albatrosai yra labai prastoje situacijoje. Pastaraisiais metais mokslininkai užfiksavo jų populiacijos mažėjimą, ką sieja su žmogiškąja veikla, ypač žvejyba, kuri sumažina žuvų skaičių, kuriomis maitinasi paukščiai.

Bernardinai.lt

Patiko (0)


Atgal į: Mokslininkai atnaujino pasaulinį gyvūnų raudonąjį sąrašą