Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-26

Kartu su Respublikos Prezidento rinkimais numatoma skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų

Publikuota: Politika, Visuomenė

Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo” projektui (Nr. XIIP-1016(2), kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. Už projektą balsavo 49 Seimo nariai, prieš - 25, susilaikė 13 parlamentarų. Tam, kad nutarimas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą. Pagrindinio šalies dokumento pakeitimais, dėl kurių būtų atsiklausiama Lietuvos piliečių, siekiama įtvirtinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 200 tūkst. Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.

Konstitucijoje taip pat siekiama patikslinti, kad ne mažiau kaip 200 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją. Projekto rengėjų nuomone, referendumui inicijuoti šiuo metu reikalaujamas 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų skaičius yra per didelis.

Jeigu Seimas priimtų šį nutarimą, referendumas būtų vykdomas 2014 m. gegužės 11 d. kartu su Respublikos Prezidento rinkimais.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio „Lietuvos valstybė” bei keturioliktojo skirsnio „Konstitucijos keitimas” nuostatos.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Kartu su Respublikos Prezidento rinkimais numatoma skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų