Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-20

Visuomenė skatinama mažinti susidarančių atliekų kiekį

Publikuota: Atliekos, Neišmesk-Panaudok, Politika, Renginiai, įvykiai

Skatinti visuomenę mažinti susidarančių atliekų kiekį, taupyti išteklius pakartotinai jas naudojant ir perdirbant - toks šiuo metu vykstančios Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas. Šią ES programos „LIFE +” remiamą akciją koordinuoja Miestų ir regionų atliekų perdirbimo ir tvaraus tvarkymo asociacija. Pagrindinė šiemetinės Europos atliekų mažinimo savaitės tema - pakartotinis naudojimas. Tai labai aktualu ir Lietuvai. Kuo mažiau atliekų bus pašalinta sąvartynuose, tuo švaresnė ir saugesnė bus mūsų aplinka.

Visai neseniai, spalio pabaigoje, patvirtintoje Valstybinėje atliekų prevencijos programoje numatytos priemonės padės veiksmingiau ir taupiau naudoti išteklius. Pavyzdžiui, bus reikalaujama didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse atliekomis tapusius, tačiau tinkamus pakartotinai naudoti daiktus (elektros ir elektroninę įrangą, baldus ir pan.) surinkti taip, kad jie nebūtų sugadinti ar sulaužyti, kad liktų geros būklės ir būtų tinkami pakartotinai naudoti. Programa numato remti atliekų prevencijos ir paruošimo naudoti pakartotinai projektus, organizuoti visuomenės informavimo ir švietimo kampanijas, skirtas buityje susidarančių atliekų prevencijai ir kt.

Tokia atliekų prevencijos programa Lietuvoje parengta pirmą kartą. Ji numato 2014-2020 m. siekti, kad, augant pramonei ir ekonomikai, gamybos, statybos ir kitos ūkinės veiklos sektoriuose atliekų susidarytų lėčiau, o susidariusiųjų kiekis neviršytų ES vidurkio.

Savotiška Europos atliekų mažinimo savaitės tąsa - kitų metų gegužės 10-ąją prasidėsianti ir kelias dienas vyksianti Europos švaros diena. Vykdant iniciatyvą „Išvalykime Europą” bus kviečiami savanoriai valyti savo gyvenamąją aplinką. Šios iniciatyvos tikslas - ne tik surinkti šiukšles, bet ir paskatinti diskusijas, kaip jos tvarkomos.

Dėl vieno europiečio veiklos kasmet susidaro per 500 kg komunalinių atliekų. Šis rodiklis, suprantama, nėra vienodas visose ES valstybėse. Vienose jis siekia vos per 300 kg, o kitose - daugiau kaip 700 kg. Vidutiniškai pusė šių atliekų yra perdirbama, tačiau skirtumai tarp ES valstybių didžiuliai. Vienose šalyse perdirbama net 70 proc. komunalinių atliekų, o kitose labai mažai ir į sąvartynus patenka daugiau kaip 90 proc. tokių atliekų. Todėl itin svarbus vaidmuo mažinant atliekas tenka vartotojams ir namų ūkiams - jie gali mažinti atliekų kiekį jas rūšiuodami ir naudodami gaminius pakartotinai.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Visuomenė skatinama mažinti susidarančių atliekų kiekį