Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-15

Keliaukite po rudeninę Kuršių neriją

Publikuota: Gamta, Renginiai, įvykiai

Lapkritis - puikus metas keliauti. Rudenėjant, Kuršių nerijos kraštovaizdžiui įgaunant geltoną atspalvį, sukuriami nepakartojami gamtos vaizdai ir nuotaikos. Palengva gamtoje įsigali ramybė, kartais suardoma negailestingų rudeninių audrų. Rudeninė nerija niekada neatsibosta, nes kiekvieną kartą ji atrodo vis kitaip. Kartu su išskrendančiais paukščiais Kuršių neriją palieka ir triukšmingi turistai. Ruduo į Kuršių neriją vilioja ramybės mėgėjus, gamtos fotografus ir stebėtojus, menininkus. Aprimusioje gamtoje vis dažniau galima pamatyti baikščių stirnų būrelius, briedžius, sutikti lapes ar šernus.

Nuo šio rudens, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, norėdama lankytojus supažindinti su gamtiniu požiūriu itin vertingomis ir Europos mastu saugotinomis buveinėmis, organizuoja pažintines, mokomąsias išvykas išskirtinėse, jautriose žmogaus poveikiui, teritorijose (Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose). Vienintelė galimybė teisėtai apsilankyti žmogaus poveikiui jautriuose Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose yra lydint nacionalinio parko atstovui. Lydintis nacionalinio parko specialistas suteikia specifinių žinių, aiškina gamtoje vykstančius procesus ir atsakingo žmogaus elgesio trapioje gamtoje svarbą. Renkamos grupės, kuriose yra ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 8 asmenys. Ši paslauga yra mokama, kaina vienam asmeniui 50-120 Lt. Paslaugos įkainis priklauso nuo lydinčio asmens kompetencijos, pasirinktos kalbos (lietuvių, anglų, vokiečių, rusų) ir kitų su išvyka turimų išlaidų.

Už pažintines, mokomąsias išvykas surinktos lėšos patenka į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos biudžetą ir yra naudojamos rekreacinės infrastruktūros priežiūrai ir plėtrai, pažeistų gamtinių ir kultūrinių vertybių atstatymui. Kada daugiau, jei ne rudenį, kai aplink taip tyku, o einant po kojomis girdisi tik čežantys lapai ir byrantis smėlis, verta pasinaudoti nauja išskirtine galimybe apsilankyti Grobšto ir Naglių gamtiniuose rezervatuose.

Dėl išvykų laiko derinimo ir kitos papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis į Nidos Lankytojų centrą (adresu Naglių g. 8, Neringa; el. paštu infonida@nerija.lt; telefonu: 8 469 51256).

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos informacija ir nuotraukos

Patiko (0)


Atgal į: Keliaukite po rudeninę Kuršių neriją