Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-15

Banginis įtraukė Naujosios Zelandijos gyventoją į savo gelbėjimo operaciją

Publikuota: Gyvūnai, Jūra, Kita, Visuomenė

Naujosios Zelandijos nardytojas buvo nutemptas už kuprotojo banginio nugaros, kuomet bandė jį išnarplioti iš komercinio žūklės įrenginio Fidžio vandenyse.

Oklendo gyventojas Semas Džiupė (Sam Jupe), atostogaudamas Fidžyje, vakar netoli Byčkombo salos maža nuomota žvejybine valtimi plaukė į krantą, kai jis ir kiti žmonės buvę valtyje apie 10 metrų gylyje pamatė kažką panašaus į didžiulį medžio kamieną vandenyje.

Tai, ką 25-erių metų vaikinas atrado, buvo 12 metrų ilgio kuprotasis banginis, įsinarpliojęs į komercinį žvejybinį tinklą, įskaitant virves ir plūdurą.”

Atrodė, kad žvejybinis tinklas buvo apnarpliojęs banginį ilgą laiką”, - komentavo Semas Džiupė. Banginio uodega buvo tinklo suveržta kaip kamuolys.

“Banginis buvo akivaizdžiai streso būklėje dėl to, kas vyko.”

Semas Džiupė (Sam Jupe) Fidžyje nėrė į beveik 10 m. gylį, kad išgelbėtų banginį. /Nuotrauka Endriaus Noriso (Andrew Norris)

Semas Džiupė, “DiveHQ Westhaven” nardymo instruktorius centriniame Oklende, sustabdė valtį ir nusprendė pabandyti nupjauti tinklo lynus ir išlaisvinti banginį.

Tačiau vienintelis turimas peilis buvo “bukas peilis sviestui”.

Kai Semas pasinėrė į vandenį, kad pasiektų banginį, jis pamatė, kad banginis negali pajudinti savo uodegos. Jis sugebėjo nupjauti žvejybinį plūdurą ir netrukus banginis pradėjo plaukti.

Endriaus Noriso nuotr.

Semas ir toliau laikė virvę, bandydamas išlaisvinti banginį, kai tuo tarpu valtis sekė jį virš vandens.

“Aš įšokau į vandenį, manau, kad keturis ar penkis kartus, ir bandžiau nupjauti kuo daugiau tinklo lynų.”

Nors ir nenupjovus visų lynų, jis sakė, kad banginis atrodė “labiau atsipalaidavęs” ir gebėjo nuplaukti šalin.

“Atrodė, kad banginis suprato, kad mėginu jam padėti”, - teigė Semas.

Kaip nardymo instruktorius Semas užtikrino, kad jis žinojo visas rizikas šokant į vandenį su 12 metrų ilgio žinduoliu.

“Aš paprasčiausiai galvojau, kad negaliu tiesiog taip palikti šio banginio”, - sakė Semas. “Jeigu kas nors kitas būtų buvęs mano vietoje ir būtų turėję įgūdžių padėti, tas žmogus butų pasielgęs taip pat.”

Semas Džiupė atvyko į Fidžį su 120 žmonių grupe į penkių dienų pavasario atostogų vakarėlį, suorganizuotą Naujosios Zelandijos turizmo kompanijos.

“Jaučiausi nuostabiai grįžęs į paplūdimį. Ten 120 vakarėlio dalyvių, o tu tiesiog tarsteli “Aš ką tik jodinėjau banginiu”, - sakė Semas.

“Ne dažnai tu gali pasakyti tai.”

Straipsnis parengtas Beno Irvino (Ben Irwin), 2013-ųjų metų lapkričio 5-ąją dieną

Iš anglų kalbos vertė Jurgita Kundraitė

Patiko (0)


Atgal į: Banginis įtraukė Naujosios Zelandijos gyventoją į savo gelbėjimo operaciją