Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-14

Aplinkos ministerija: Vilkų daroma žala verčia peržiūrėti vilkų skaičių

Publikuota: Gamta, Gyvūnai, Politika

Aplinkos ministro Valentino Mazuronio įsakymu patvirtintas vilkų sumedžiojimo 2013-2014 m. medžioklės sezonui limitas - 21 vilkas. Nors vilkų medžioklė prasidėjo tik spalio 27 d., patvirtintas limitas kai kuriose apskrityse jau „išnaudotas”, o dėl gausėjančio pranešimų skaičiaus apie vilkų daromą žalą ministerija priversta peržiūrėti vilkų medžioklės situaciją.

Iš savivaldybių gaunama vis daugiau nusiskundimų apie vilkų daromą žalą. Kai kuriuose savivaldybėse (Biržų, Kupiškio ir kt.) registruojama žala sparčiai didėja, kyla pavojus, kad minėtose savivaldybėse gali pritrūkti lėšų kompensacijoms už vilkų daromą žalą.

„Mane neramina vis didėjantis pranešimų skaičius apie vilkų daromą žalą. Taip pat būtina atsižvelgti į kylančias diskusijas dėl vilkų apskaitos duomenų patikimumo. Reikia dar kartą peržiūrėti, kaip yra vykdoma apskaita ir iš naujo įvertinti situaciją”, - sako aplinkos ministras V. Mazuronis.

Aplinkos ministerija numato peržiūrėti patvirtintą vilkų sumedžiojimo limitą 2013-2014 m. medžioklės sezonui. Dėl to, Valstybinei miškų tarnybai pavesta pateikti išsamią informaciją apie vilkų apskaitą, nes iki šiol Aplinkos ministerijai buvo pateikta tik informacija apie minimalų vilko populiacijos individų skaičių.

Svarstant patvirtinto limito koregavimą taip pat bus įvertintas ir vilko populiacijos gausėjimas kaimyninėse valstybėse ir galima jų migracija iš Latvijos ir Baltarusijos bei kasmetinis prieaugis, į ką tvirtinant sumedžiojimo limitą nebuvo pakankamai atsižvelgta.

2013 m. vasario mėnesį Lietuvos miškuose buvo vykdoma vilkų apskaita. Apskaitą vykdė Generalinė urėdija ir Medžiotojų ir žvejų draugija. Apskaitos rezultatus apibendrino Valstybinė miškų tarnyba. Aplinkos ministerijai buvo pateiktas galimas mažiausias vilkų skaičius Lietuvoje - 208 vilkai.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Aplinkos ministerija: Vilkų daroma žala verčia peržiūrėti vilkų skaičių