Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-11-13

Seimo narys A. Strelčiūnas: „Pirmasis šviesos spindulys kovojant prieš komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybą Vilniaus mieste“

Publikuota: Atliekos, Kita, Politika

Kai š. m. rugsėjo 26 dieną Vilniaus miesto savivaldybė suteikė leidimą statyti regioninę komunalinių atliekų deginimo gamyklą Jočionių gatvėje, daug kam išgirdus tokią naujieną, po daugelį metų trunkančios vilniečių kovos prieš komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybą Vilniaus mieste, galėjo nusvirti rankos, bet… ne visiems.

Šio objekto statybai prieštarauja Vilniaus gyventojai (pasirašė per 12 300 gyventojų). Atstovaudamas vilniečių interesams, kartu su Lazdynų bendruomenės savivaldija, Vilniaus regiono bendruomenių Aplinkos komitetu - visi kartu ir kiekvienas atskirai - ėmėmės ryžtingų veiksmų: 2013 m. spalio 9 d. buvo išsiųstas raštas Seimo kontrolierių įstaigai dėl komunalinių atliekų deginimo gamyklos poveikio aplinkai vertinimo patvirtinimo teisėtumo; 2013 m. spalio 23 d. organizuotas mitingas Daukanto aikštėje ir įteiktas Prezidentei kreipimasis dėl komunalinių atliekų apdorojimo ir deginimo įmonių statybos sustabdymo; 2013 m. spalio 31 d. išsiųsti raštai Ministrui Pirmininkui ir Seimo kontrolierių įstaigai dėl komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybos sustabdymo. Ši žinia pasiekė ir Aplinkos ministeriją, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos ir Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos.

Ir pagaliau tarsi šviesos spindulys spaudoje pasirodė žinia, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nustatė, jog bendrovei „Reenergy” rugsėjo 26 dieną statybos leidimas statyti Vilniaus regiono komunalinių atliekų deginimo gamyklą šalia Gariūnų išduotas pažeidžiant teisės aktus. Esą Vilniaus miesto savivaldybė išduodama statybos leidimą nepatikrino, ar statinio techninis projektas parengtas teisėtai, ar neprieštarauja teisės aktų reikalavimams, taip pat, ar yra visi privalomi statybos leidimo išdavimui dokumentai ir sąlygos. Inspekcija kreipėsi į teismą, prašydama sustabdyti statybos leidimo galiojimą, kol bus priimtas teismo sprendimas dėl jo panaikinimo.

Dėkojame visoms institucijoms, kurios objektyviai sureagavo į teisėtus visuomenės reikalavimus ir ėmėsi ryžtingų veiksmų.

Nesutinku, kad komunalinių atliekų deginimo gamykla būtų statoma Vilniaus teritorijoje. Tikiuosi, kad Vyriausybei užteks politinės valios įvertinti susidariusią padėtį ir surasti racionalius, gyventojų ir miesto lūkesčius atitinkančius sprendimus.

Daugiau informacijos:
Seimo narys
Algis Strelčiūnas
Mob. 8 698 42 145
algis.strelciunas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Seimo narys A. Strelčiūnas: „Pirmasis šviesos spindulys kovojant prieš komunalinių atliekų deginimo gamyklos statybą Vilniaus mieste“