Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-06-08

Riedėk ekologiškai

Publikuota: Ekologija, Renginiai, įvykiai, Sveikata, Transportas, Visuomenė

Jau šį šeštadienį, birželio 13d. projektas “Riedėk ekologiškai” kviečia visus prisijungti prie akcijos “Dieną su dviračiu”. Miestelėnai ir miesto svečiai raginami rinktis ekologišką transporto priemonę - dviratį.

Akcija vyks Vilniuje ir Kaune visą dieną, jos metu “Riedėk ekologiškai” komanda dalins dviračių maršrutų žemėlapius, skatins važinėti kultūringai ir atsakingai, atkreipti dėmesį į važiuojančius dviračiais ir būti supratingesniems.

Iniciatyvą palaikantys Andrius Mamontovas ir Svaras teigia, kad važiuojant dviračiu išryškėja daugiau visuomenės problemų. “Visa ko šaknys yra ne tik važiavimo dviračiu kultūra, bet iš esmės KULTŪRA,
pagarbos vienas kitam stoka”, - sako G. Liaudanskas - Svaras. Pasak A. Mamontovo, visos problemos kyla iš to, kad žmonės mato tik save. “Jei tu nustosi matyti tik save ir pradėsi pastebėt aplinkinius - problemų gerokai sumažės”, - kalba dviračiu dažniau važinėjantis atlikėjas.

Ekologišką važinėjimą dviračiais taip pat pasirinko TS - LKD Pirmininkas Andrius Kubilius, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Eglė Špokaitė, Igoris Kofas, Rolandas Vilkončius, Artūras Zuokas, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė.

“Riedėk ekologiškai” - tai socialinis projektas, kurio idėja - skatinti važiavimo dviračiu kultūrą. Iniciatyvos autoriai jau sukūrė pirmuosius dviračių maršrutų žemėlapius, patalpino juos internete, kur kiekvienas gali juos komentuoti arba siūlyti naujus. Projektu taip pat siekiama atkreipti dėmesį į važinėjimo dviračiais kultūrą, žmonių
požiūrį į dviratininkus bei dviratininkų elgesį. “Mes dažnai susiduriame su neteisėtai pastatyta mašina ant dviračių tako, dviratininkai nėra laikomi pilnateisiais eismo dalyviais, o ir patys žmonės neįvertina, jog pasirenka ne jiems skirtą taką pasivaiksčiojimams ir taip sukelia nepatogumų ne tik dviratininkams, bet ir savo pačių saugumui. Tačiau kartais patys dviratininkai neteisingai pasirenka savo maršrutą ar nesilaiko kelių eismo taisyklių”, - sako projekto vadovė Jevgenija Vienažindytė.

“Kurkime kultūringą važiavimą dviračiu kartu!!!” - kviečia projekto iniciatoriai.

Projektas “Riedėk ekologiškai” yra vykdomas pagal Rotary klubo “Dipolis” Rotary lyderystės programą.

Daugiau informacijos www.riedekekologiskai.lt bei www.dipolis.eu

Patiko (0)


Atgal į: Riedėk ekologiškai