Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-09-30

Aplinkos ministras kviečia ES pasirašyti Konvenciją dėl gyvsidabrio

Publikuota: Kita, Politika, Sveikata, Tarša

2013 m. spalio 10-11 d. Japonijoje vyks Diplomatinė konferencija, kurioje Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis Europos Sąjungos vardu kartu su Europos Komisijos Aplinkos komisaru Janez Potočnik pasirašys naują tarptautinę Minamatos konvenciją dėl gyvsidabrio. Konvencijos tikslas - mažinti gyvsidabrio išmetimą ir jo poveikį žmonių sveikatai ir aplinkai. Ministras konvenciją pasirašys ir Lietuvos vardu.

Derybos dėl Minamatos truko ketverius metus, o Europos Sąjunga buvo ne tik šių derybų iniciatorė, bet ir labai aktyvi jų dalyvė.

Naujoji Konvencija, kurios tikslas - užtikrinti ateities kartų teisę gyventi tvarioje aplinkoje be gyvsidabrio, reglamentuoja visą gyvsidabrio gyvavimo ciklą, t. y. nuo gyvsidabrio kasybos, perdirbimo, naudojimo iki atliekų ir gyvsidabriu užterštų teritorijų tvarkymo. Konvencijos įgyvendinimas bus naudingas ir Europos Sąjungos piliečiams, ir visai pasaulio visuomenei.

Lietuva, dabar pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai, siekia, kad naująją Konvenciją spalio mėnesį Diplomatinėje konferencijoje pasirašytų visos 28 ES valstybės narės.

Aplinkos ministras V. Mazuronis, būdamas ES aplinkos Tarybos pirmininku, kreipėsi į visų ES valstybių narių Aplinkos ministrus ir paragino juos dalyvauti po dviejų savaičių Japonijoje vyksiančioje Diplomatinėje konferencijoje ir joje pasirašyti Minamatos konvenciją dėl gyvsidabrio.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Aplinkos ministras kviečia ES pasirašyti Konvenciją dėl gyvsidabrio