Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-03-28

EAA Signalai 2010 – istorijos apie žmones ir jų aplinką

Publikuota: Ekologija, Politika


Leidinyje „EAA Signalai 2010” pasakojamos šešios istorijos apie žmones ir aplinkos problemas, kuriomis jie šiuo metu gyvena. Šie „liudytojai” kviečia kartu leistis į kelionę po artimas ir tolimas vietas ir keliaujant dar kartą pažvelgti į gyvybės Žemėje pagrindus - vandenį, dirvą ir orą. Nors šių žmonių pastebėjimai yra asmeniniai ir susiję tik su juos supančia artimiausia aplinka, jų patiriami sunkumai yra mūsų visų ir viso pasaulio bėda.

Tai ne tik istorijos. Paprastų žmonių, kaip antai medžiotojų, ūkininkų, žygeivių ir sporto entuziastų išmintis - tai dažnai neišnaudotas informacijos šaltinis, kuris gali puikiai papildyti mokslinių tyrimų ar palydovų pateiktus duomenis. Be to, šie žmonės kalba paprasta kalba. Jų lengva klausytis.

„Tik dėl gausių šios planetos gyvybės išteklių turime maisto, pastogę ir galime patenkinti savo esminius poreikius, pvz., kvėpuoti grynu oru. Esame šios įvairovės dalis ir negalime be jos gyventi. „Signalų” istorijose paprasti žmonės stebi, kaip jų aplinka keičia ne tik gyvūnų ir augalų gyvenimą, bet ir jų pačių gyvenimo šaltinius ir gyvenimo būdą”, - sako EAA vykdomoji direktorė profesorė Jacqueline McGlade.

Biologinė įvairovė ir klimato kaita yra pagrindinės temos, o šios istorijos bus svarbios iki pat 2010-ųjų pabaigos, kuriuos Jungtinės Tautos paskelbė Tarptautiniais biologinės įvairovės metais, ypač gegužės 22 d., kai švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena.

Skaitydami istorijas galėsite sekti vandens tėkmę iš Alpių viršūnių į Vienos gatves ir sužinosite, kad dėl besikeičiančio klimato kalnuose kinta neatmenamais laikais susiformavęs vandens apytakos ratas, ir šiuos pokyčius pajus dešimtys milijonų Europos gyventojų. Išgirsite kalnuose užaugusio vedlio pasakojimą, kaip kylant temperatūrai keičiasi uolienos sudėtis ir trupa sušalęs kernas.

Sužinosite apie neaprėpiamuose Arkties plotuose šiaurės elnius ganančius kerdžius, ir kad šiose vietose žiemos jau nebe tokios šaltos kaip anksčiau. Nukeliausite prie Egėjo jūros ir išgirsite vietos gyventojų, kaip antai pastaruosius 20 metų čia žvejojančio Saimo Erolo pasakojimą apie vykstančius pokyčius. Ką daryti, kai iš vandens ištrauki nematytą žuvį? Iš kur ji? Ar ji ko nors verta, jeigu jos niekas nepirks?

Leidinį „Signalai 2010″ 2010 m. kovo 24 d., trečiadienį, Madride pristatė Ispanijos aplinkos ir kaimo bei jūrų reikalų ministrė Elena Espinosa ir EAA vykdomoji direktorė Jacqueline McGlade. Renginio Madride metu pradėjo veikti ir „Signalų” tinklalapis.

Europos aplinkos agentūros informacija

Patiko (0)


Atgal į: EAA Signalai 2010 – istorijos apie žmones ir jų aplinką