Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-08-26

Spaudos konferencija „Žemaitijos bendruomenes nuvylė Vyriausybės pataikavimas JAV kompanijai „Chevron“

Publikuota: Kita, Politika, Renginiai, įvykiai, Skalūnų dujos, Visuomenė

Nuotr. is Skalunai pilieciai uz teise zinoti

Rugpjūčio 27 d., antradienį 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje vyks spaudos konferencija, kurioje Žemaitijos bendruomenių nariai ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys kalbės apie Vyriausybės vaidmenį tarpininkaujant tarp vietos bendruomenių ir JAV kompanijos „Chevron“ atstovų.

Nuotr. iš Skalūnai: piliečiai už teisę žinoti

Renginio metu taip pat bus nagrinėjamos neigiamos pasekmės Žemaitijos krašto socialinei aplinkai ir ekonomikai dėl Vyriausybėje užsitęsusio visuomenės nuomonės, susijusios su „Chevron“ veikla, nepaisymo.

Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Žygaičių bendruomenės nariai antradienį buvo kviečiami į darbo sesiją skalūninių dujų ir naftos žvalgybos ir gavybos klausimais su „Chevron“ atstovais, tačiau uždraudus renginyje dalyvauti visuomenininkams, žaliųjų atstovams, filmuoti bei įrašinėti susitikimo eigą, gyventojai atsisakė jame dalyvauti.

Spaudos konferencijoje dalyvauja Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys, Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, kitų Žemaitijos bendruomenių atstovai: Virgilijus Kulikauskas, Jolanta Vaitiekienė, Laima Sūgintienė, Petras Kleinaitis.

BNS

—–

LR Vyriausybės pranešimas

Atsisakius Žygaičių bendruomenei neįvyks darbo sesija skalūnų dujų ir naftos tema

Antradienį, rugpjūčio 27 d., Vyriausybės vardu organizuota darbo sesija skalūnų dujų ir naftos tema neįvyks Žygaičių bendruomenei atsisakius dalyvauti šiame susitikime su Vyriausybės, kompanijos „Chevron“ atstovais ir mokslininkais.

Šio susitikimo tikslas buvo suteikti galimybę kompanijai „Chevron“ ir Žygaičių bendruomenei pradėti civilizuotą dialogą bei aptarti visiems rūpimus klausimus. Į uždarą susitikimą apie skalūnų dujas ir naftą buvo pakviesti Žygaičių bendruomenės pirmininkas, Žygaičių seniūnijos atstovai, nepriklausomi mokslininkai, susitikimą turėjo moderuoti Ministro Pirmininko patarėja aplinkos klausimais Jūratė Juozaitienė. Ši darbo sesija turėjo būti pirmoji, kurioje būtų aptarti nerimą keliantys klausimai, įmonės veikla ir jos poveikis, išsklaidyta įtampa, susikaupusi per šį laikotarpį dėl įvairių spekuliacijų skalūnų dujų tema. Vyriausybei atsisakius leisti filmuoti šį uždarą susitikimą, Žygaičių bendruomenės pirmininkas atsiuntė laišką, kuriame teigiama, jog bendruomenės atstovai atsisako dalyvauti šiame susitikime.

Apgailestaujame, kad geranoriškas Vyriausybės siekis padėti abiems pusėms pradėti kalbėtis šįsyk taip ir nebus įgyvendintas. Kyla klausimas, kas suinteresuotas, kad Žygaičių bendruomenė nesikalbėtų su į Lietuvą ateinančiu investuotoju, kad negautų informacijos iš pačios kompanijos, nes iki šiol nemažai bendruomenės skleidžiamų žinių rėmėsi ne faktais, bet gandais. Ir Vyriausybė, ir kompanijos „Chevron“ atstovai neatsisako galimybės ateityje surengti geranoriškus ir dalykiškus susitikimus su vietos bendruomenėmis.

LR Vyriausybės informacija

Patiko (0)


Atgal į: Spaudos konferencija „Žemaitijos bendruomenes nuvylė Vyriausybės pataikavimas JAV kompanijai „Chevron“