Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-26

Trečiasis Žali.lt forumas. Atsakingas požiūris į miškininkystę ir miškų išsaugojimą

Publikuota: Gamta, Miškai, Renginiai, įvykiai, Visuomenė

Pastaruoju metu dominuojant vienapusiškam požiūriui į miškus, kaip ūkinės komercinės paskirties objektą ir vis gimstant iniciatyvoms dėl jų naudojimo liberalizavimo, būtina pažvelgti į šią išskirtinę trapią ir jautrią ekosistemą kitu kampu, įvertinant miško, kaip biologinės įvairovės prieglobsčio, rekreacinės paskirties objekto ir klimato kokybės gerintojo reikšmę, paieškant kelių tausiam jo išteklių naudojimui. Tuo tikslu susivienijimas Žali.LT, bendradarbiaudamas su Druskininkų miškų urėdija, šių metų rugpjūčio 9 d. organizuoja seminarą-diskusiją tema “Atsakingas požiūris į miškininkystę ir miškų išsaugojimą”.

Renginio metu vyks miškininkų, aplinkosaugininkų, žaliųjų ir visuomenės atstovų diskusija, pristatant miškų svarbą plačiąja prasme, ne vien ūkinio-komercinio naudojimo kontekste, dabar ir ilgalaikėje perspektyvoje. Renginio metu bus aptariami miškų svarbos ir naudojimo, saugomų teritorijų tvarkymo, biologinės įvairovės išsaugojimo aspektai, įvertintos intensyvaus miškų naudojimo ir jų naudojimo liberalizavimo grėsmės, pristatytos miškų išsaugojimo iniciatyvos, tausaus naudojimo keliai, įvertinta plataus dialogo būtinybė, surengta filmo peržiūra.

Seminaras bus rugpjūčio 9-11 dienomis Druskininkų apylinkėse organizuojamos žaliųjų stovyklos dalis, o kartu pirmas žingsnis platesnei diskusijai tvarios tausios miškininkystės, miško ir jo išteklių išsaugojimo kelių paieškos prasme.

Taigi, visus, kuriems rūpi mūsų planetos plaučiais tituluojami miškai, jų ateitis, miško ir bioįvairovės išsaugojimas, neramina miškų išteklių intensyvus naudojimas ir bandymai liberalizuoti šį procesą, domina tausaus miškų naudojimo keliai ir plati diskusija 2013 m. rugpjūčio 9 d. kviečiame į Druskininkuose vyksiantį seminarą - diskusiją ATSAKINGAS POŽIŪRIS Į MIŠKININKYSTĘ IR MIŠKŲ IŠSAUGIJIMĄ.

Renginio vieta - Druskininkai, Miško muziejus „Girios aidas”, Čiurlionio g. 116

Renginys nemokamas

Pradžia - 11.00 val.
Dalyvių registracija vyks nuo 10.30 val.

Organizatoriai

Susivienijimas „Žali.LT”
Druskininkų miškų urėdija

Kontaktiniai asmenys:

Virginija Vingrienė 8 610 67245;

Laurynas Okockis 8 654-73926

Joana Janulevičiūtė 8 615 17266

Donatas Vaičius 8 693-39701

Dalyvius kviečiame registruotis iki 2013 m. rugpjūčio 8 d. el. paštu zali.vilnius@gmail.com ir nurodytais kontaktiniais telefonais ir facebooke https://www.facebook.com/events/1397641623784840/

PROGRAMA

10.30 Dalyvių registracija.

11.00 Renginio atidarymas, oganizatorių sveikinimo žodis.

11.10 Šiandieninė miškų būklė, jų naudojimo ir tvarkymo situacija Druskininkų urėdijoje bei Lietuvoje. Saulius Adomavičius, Druskininkų miškų urėdijos urėdo pavaduotojas.

11.30 Atsakinga miškininkystė. Kodėl tvarios miškininkystės nepakanka? Danas Augutis, Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas.

12.00 Diskusija. Miškų naudojimo liberalizavimo galimybės ir grėsmės, racionaliausių tausaus naudojimo kelių paieška, plataus dialogo svarba miškų išsaugojimo, tvarkymo bei plėtros srityse.

13.00 Pietų pertrauka. Ekologiškos žaliosios vaišės.

14.00 Miškų tvarkymo problemos saugomose teritorijose,. Mindaugas Lapelė, Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos paveldo skyriaus vedėjas.

14.20 Vilkų populiacijos būklė Lietuvoje ir jų ryšys su bioįvairove. Lina Paškevičiūtė, Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas” pirmininkė.

14.40 Lūšys Druskininkų apylinkėse. Vytautas Šlajus.

15.00 Diskusija. Visuomenės įtaka biologinės įvairovės išsaugojimo procesuose.

15.40 Seminaro apibendrinimas - sprendimai, išvados.

16.00 Projekto „Žali ekranai” filmo miškų išsaugojimo tema peržiūra ir diskusija.

18.00 Išvyka į žaliųjų stovyklavietę Kermušijos kaime.

Perduokite šią informaciją savo draugams, besidomintiems šia tema.

Žali.lt

Patiko (0)


Atgal į: Trečiasis Žali.lt forumas. Atsakingas požiūris į miškininkystę ir miškų išsaugojimą