Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-16

Reidas netvarkingų šunų savininkams sutramdyti

Publikuota: Atliekos, Kita, Tarša, Visuomenė

Šiandien Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros pareigūnai kartu su Vilniaus apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus specialistais vykdė reidą Vilniaus miesto Karoliniškių mikrorajone. Reidas skirtas netvarkingiems šunų savininkams, kurie nesurinkdami savo augintinių ekskrementų teršia aplinką, sutramdyti.

Jau ne vienerius metus kalbama, kad aplinka vis labiau dergiama šunų ir kad retas jų šeimininkas surenka savo augintinių paliktas atliekas. Nuo 2013 m. birželio 21 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu patvirtintai Aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžių apskaičiavimo metodikai, šunų ekskrementų netvarkymas gyvūnų laikymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, išmetant juos į aplinką, prilyginamas nepavojingųjų atliekų išmetimui į aplinką. Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingąsias atliekas užtrauks netvarkingiems šeimininkams 500 Lt žalą. Be to, pagal Administracinės teisės pažeidimų kodekso 513 str. 1 d. dėl aplinkos užteršimo nepavojingomis atliekomis gali būti skirta bauda nuo 100 iki 200 Lt.

Reido metu pareigūnams pažeidimų nustatyti nepavyko. Gyventojai buvo informuoti apie padidėjusias baudas dėl šunų ekskrementų nesurinkimo, o tai prilygsta nepavojingų atliekų išmetimui. Remiantis Atliekų tvarkymo įstatymo 4 str. 1 d. atliekų turėtojas privalo atliekas perduoti atliekų tvarkytojams arba tvarkyti atliekas pats.

Tikimės, kad sugriežtinus atsakomybę šunų savininkams aplinka taps švaresnė.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Reidas netvarkingų šunų savininkams sutramdyti