Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-16

Kviečiamas pasitarimas dėl žūstančių ruonių

Publikuota: Gyvūnai, Renginiai, įvykiai

Rytoj Aplinkos ministerijoje kviečiamas pasitarimas dėl Baltijos jūros Lietuvos pakrantėje randamų negyvų ruonių. Dalyvaus įvairių sričių specialistai, mokslininkai, Lietuvos jūrų muziejaus, visuomeninių organizacijų atstovai. Baltijos jūra šiemet į krantą išplukdė jau 20 negyvų ruonių.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pavedė aplinkosaugos institucijoms išsiaiškinti Baltijos pilkųjų ruonių kritimo priežastis ir nustatyti kaltininkus.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus specialistų, yra kelios galimos priežastys. Viena iš jų - tai, kad negyvų pilkųjų ruonių kūnus į jūrą galėjo išmesti žvejai, radę juos savo tinkluose, nes kai kurie rasti ruoniai buvo su šautinėmis žaizdomis, keli - įsipainioję į tinklus. Kristi nuo infekcinių ligų šie gyvūnai negalėjo, nes buvo jauni, gerai įmitę.

Išplukdytų negyvų pilkųjų ruonių žūties priežastims išsiaiškinti vykdomi tyrimai. Apklausiami ir kaimyninių šalių specialistai.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Kviečiamas pasitarimas dėl žūstančių ruonių