Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-12

Pirmasis kokybiško medaus šaukštas jau pasiekė prekystalius

Publikuota: Maistas, Prekyba, Renginiai, įvykiai

Jau šį savaitgalį Vilniaus ir Kauno gyventojai bei miestų svečiai galės išsirinkti jiems skaniausią medaus rūšį. Didžiuosiuose šalies miestuose vyks jau tradicinėmis tapusios „Pirmojo medaus šaukšto mugės”. Jose savo medumi prekiaus dešimtys išskirtinės kokybės sertifikatus turinčių bitininkų iš visos Lietuvos, kurie pasiūlys lankytojams įsigyti ypatingo skonio ir kokybės medaus ir kitų iš bičių gaunamų produktų.

www.sxc.hu nuotr.

Šventes organizuoja Lietuvos bitininkų asociacija, vienijanti išskirtinės kokybės sertifikuotus bitininkus bendradarbiaudama su Žemės ūkio kooperatyvu „Lietuviško ūkio kokybė”. Lietuvos bitininkų asociacijos prezidento Žilvinas Šolio teigimu, šiais metais „Pirmojo medaus šaukšto” šventė vėluoja. „Dėl šaltų ir permainingų pavasario orų didžioji dalis išskirtinės kokybės medų išgaunančių bitininkų tik dabar surinko pirmąjį savo medų. Norėjome, kad galimybę dalyvauti šventėje turėtų kuo daugiau kolegų bitininkų, tad šventę rengiame tik dabar. Deja, dėl permainingų orų, matome, kad šiais metais kokybiško lietuviško medaus gali trūkti”, - sakė Ž. Šolys.

Pagrindinis šių švenčių tikslas - skatinti medaus vartotojų ir bitininkų bendravimą. Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė” direktoriaus Mindaugo Maciulevičiaus teigimu, daugelis vartotojų net nežino, kiek daug ir įvairių medaus rūšių yra išgaunama Lietuvoje. „Kiekvienas medus skiriasi pagal kraštą, kuriame yra surenkamas: skiriasi jo skonis, aromatas, spalva. Tad siekiame, kad vartotojas turėtų galimybę tiesiogiai pabendrauti su bitininkais, paragauti ir atrasti visiškai jo skonį atitinkantį medų”, - sakė M. Maciulevičius. Be galimybės įsigyti išskirtinės kokybės medaus, susirinkusiems bus pademonstruotas stiklinis avilys su dūzgiančiomis bitelėmis, pristatytos medaus išgavimo technologijos, jie turės galimybę dalyvauti viktorinose, pirkėjų mėgstamiausio medaus rinkimuose, linksmins kaimiška kapela.

Medaus šventės vyks ateinantį savaitgalį: penktadienį, liepos 12 dieną nuo 14.00 iki 20.00 valandos prie Vilniaus prekybos ir pramogų centro „Akropolis”, tradicinėje ūkininkų turgelio vietoje ir sekmadienį, liepos 14 dieną nuo 10.00 iki 17.00 valandos Karmelitų aikštėje prie Kauno prekybos ir pramogų centro „Akropolis”.

Patiko (0)


Atgal į: Pirmasis kokybiško medaus šaukštas jau pasiekė prekystalius