Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-07-11

Seminaras apie ekologinę sėklininkystę

Publikuota: Ekologija, Politika, Renginiai, įvykiai, Žemdirbystė

Ekologinė sėklininkystė sunkiai skinasi kelią Lietuvoje. Tiekiančių ekologišką sėklą rinkai ūkių vos keletas. Auginamų augalų rūšių ir jų veislių įvairovė skurdi. Tiekiami rinkai ekologiškos sėklos kiekiai yra labai menki. Ekologišką sėklinę medžiagą užauginti sunku, jai keliami griežti reikalavimai. Pagal šiuo metu galiojančias ekologinių ūkių taisykles augalų sėklinę medžiagą galima įsigyti trimis būdais: pirkti sertifikuotą sėklą iš ekologinių ūkių; pirkti sertifikuotą sėklą užaugintą intensyvių ūkių (gavus VšĮ “Ekoagros” leidimą); sėti savo ūkyje išaugintą ūkinę sėklą.

Nuotr iš bodyecology.com

Tuo tarpu Ekologinio žemės ūkio taisyklėse nuo 2014 m. patvirtinta, kad ūkio ekologinės gamybos plotuose užauginta produkcija, kuri toliau naudojama ūkyje sėjai ar sodinimui, turi būti atnaujinama sėjant ar sodinant ekologiškas sertifikuotas sėklas, atitinkančias teisės aktų reikalavimus sertifikuotai dauginamajai medžiagai, ne rečiau kaip vieną kartą per penkerius metus. Šis reikalavimas nebus taikomas daržovių sėkloms.

Apie šias ir kitas ekologines sėklininkystės aktualijas 2013 m. liepos 12 d. 10 val. Kauno augalų veislių tyrimų stotyje (Saulėtekio g. 4, Muniškių k., Kauno r.) kalbėsis Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos organizuojamame renginyje susirinkę ūkininkai ir sėklininkystės ekspertai iš įvairių institucijų.

Renginio programa

ŽŪR informacija

Patiko (0)


Atgal į: Seminaras apie ekologinę sėklininkystę