Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-06-06

Valstybė gaus naudos ir iš ligi šiol nepanaudotų miškų

Publikuota: Miškai, Politika

Vyriausybė protokoliniu sprendimu pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui valstybinius miško sklypus, rezervuotus nuosavybės teisėms atkurti, bet tam nepanaudotus, priskirti valstybinės reikšmės miškams ir perduoti juos patikėjimo teise valdyti valstybės įmonėms miškų urėdijoms. Jie bus perduoti tais atvejais, jeigu yra įsiterpę į valstybinės reikšmės miškus arba su jais ribojasi, arba yra 10 ha ir didesni ir jau turi privažiavimą.

R. Pakerio nuotr.

„Kai tokius miškus pradės valdyti urėdijos, valstybės biudžetas gaus papildomų pajamų iš mokesčių už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką, o kaimo vietovėse bus sukurta naujų darbo vietų, jau nekalbant apie tai, kad šie miškai bus geriau prižiūrimi ir tvarkomi”, - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Tokiuose miškuose jau du dešimtmečius beveik nevykdoma ūkinė veikla. Dėl to valstybė patiria ekonominių nuostolių. Dešimtmečius auginta mediena, kuri galėtų būtų panaudojama šalies medienos perdirbimo pramonei vystyti, biokurui gaminti, supūva miškuose.

Aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, šalyje dar yra apie 12 proc. - 250 tūkst. ha - valstybinių miškų, kurie buvo rezervuoti, bet iki šiol nepanaudoti nuosavybės teisėms atkurti. Apie pusė jų bus panaudota nuosavybės teisėms atkurti, tačiau į didelę jų dalį nėra pretendentų. Miškų urėdijoms pasitikėjimo teise bus perduota apie 75 tūkst. ha rezervuotų nepanaudotų miškų.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Valstybė gaus naudos ir iš ligi šiol nepanaudotų miškų