Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-03-13

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nagrinėjo žemės gelmių išteklių naudojimo leidimų išdavimo tvarką

Publikuota: Energetika, Politika, Skalūnų dujos

Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, dalyvaujant Aplinkos ministerijos, Lietuvos geologijos tarnybos ir suinteresuotiems visuomenės atstovams, svarstytas klausimas „Dėl leidimų išdavimo tvarkos žvalgyti ir naudoti Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklausančias žemės gelmes”.

Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos atstovas Juozas Mockevičius komiteto narius supažindino su leidimų naudoti žemės gelmių išteklius tvarka, informavo apie žemės gelmių išteklių žvalgybos, paieškos ir gavybos teisinį reguliavimą. Komiteto nariai buvo informuoti, kad šiuo metu sanitarinės apsaugos zonos yra įregistruotos tik mažai daliai šalies požeminio vandens telkinių, taip pat nėra privalomas poveikio aplinkai vertinimas atliekant angliavandenilių, išteklių, įskaitant skalūnų dujas, paiešką ir gavybą.

Atsižvelgiant į tai, komiteto nariai, taip pat ir Aplinkos ministerijos atstovai sutarė, kad angliavandenilių išteklių naudojimo teisinis reguliavimas turėtų būti tobulinamas ir skelbiamas konkurso nugalėtojas skalūninių dujų naudojimui bei leidimai turėtų būti išduodami tik sureguliavus teisinę bazę.

Komitetas nusprendė kitą posėdį šiuo klausimu organizuoti kartu su Seimo Ekonomikos komitetu.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nagrinėjo žemės gelmių išteklių naudojimo leidimų išdavimo tvarką