Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-02-26

Vytautas Tamošiūnas. Kai pradedi sveikai gyventi tave išvadina nesveiku

Publikuota: Sveikata, Visuomenė

Esu Vytautas Tamošiūnas, man 24 metai. Mano gyvenimo būdas pradėjo keistis prieš du su puse metų. Anksčiau per vakarėlius vartodavau gan nemažai alkoholio, po to sekė „žolė”. Vėliau mečiau alkoholį, bet „žolę” toliau rūkiau. Tikėjau, kad taip sveikiau. Maniau, kad tai yra labai kieta, kad tai puikus gyvenimo būdas, esi pastoviam „čile” ir viskas gerai. Aplinkiniams būdavo keista, kad nevartoju alkoholio, bet užtraukiu dūmą. „Žolę” rūkiau gan ilgai, keletą metų, teko ir stipresnių narkotikų pabandyti. Pradžioje buvo gan įdomu taip gyventi, bet kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą: ėmė trūkti jėgų, nusilpau fiziškai ir emociškai, tapau agresyvus ir suirzęs, dingo motyvacija. Pabodo gyventi apsvaigus.

Iš kažkur atėjo suvokimas, kad aš gyvenu „apsinešęs” ir mano patirtys nėra visai tikros, nesijaučiu savimi. Vakarėlių prisiminimai dažnai iškraipyti, pokalbiai su žmonėmis ne taip suprasti. Norėjosi tikrumo. Prasidėjo ieškojimas, ką daryti, kad gerai jausčiausi nieko nevartodamas. Atradau kvėpavimo meno kursus, ten išmokau jogos pagrindų bei keletą kvėpavimo technikų, įgijau praktinių žinių. Tai mane visiškai pakeitė, kitaip sakant transformavo. Supratau, kad jei nori būti laimingas, tai turi pats savimi rūpintis, mankštintis, teisingai mąstyti ir gilintis į save. Dabar stengiuosi žiūrėti ką valgau, nevartoju nei alkoholio, nei narkotikų, mečiau rūkyti. Kasdien skiriu laiko mankštai, domiuosi joga bei sveika gyvensena.

Šeimos ir aplinkinių reakcija į pasikeitimus

Pradžioje visiems buvo keista, kad ryte keliuosi daryti jogą. Mama, žinoma, buvo labai patenkinta, juk pasirinkau kitą kelią, pakeičiau mąstymą, radau prasmę. Kažkaip automatiškai atkrito mėsa, jos jau nevalgau daugiau nei porą metų. Pradžioje namiškiai vis siūlydavo mėsą, bet laikas parodė, kad nevalgant mėsos, jėgų ir ištvermės pakanka net ir fizinį darbą dirbant. Dabar tai juokas ima, turiu daug jėgų, greičiau pasiilsiu, neturiu jokių sutrikimų. Apskritai, mūsų šeima pakeitė mitybos įpročius, ėmėme daugiau mankštintis, daugiau laiko skiriame domėjimuisi sveika gyvensena. Tai vyko po truputį, dar yra ką tobulinti. Juk tai tik pradžia, vis dar keičiamės.

O štai su aplinkiniais visko būna. Ne visi džiaugsmingai sutiko mano pasikeitimus. Sakė, kad taip gyvendamas nusilpsiu. Kai nustojau vartoti alkoholį, išvadino mane sektantu. Keistuoliai. Yra ir suprantančių. Stengiuosi į aplinkinių nuomonę nereaguoti. Keista kitiems, kad švenčiam be alkoholio ar kitų priedų, sako: „gal nesveiki jūs kokie”. Gan įdomus dalykas: kai pradedi sveikai gyventi tave išvadina nesveiku.

Sveikatos pokyčiai pradėjus sveikai gyventi

Kai atkrito mėsa, dingo spuogai bei agresija, pastebėjau, kad valgant lengvą maistą turiu daug daugiau energijos bei ištvermės, pagerėjo nuotaika. Po jogos sutvirtėjo raumenys, išsijudino sustingęs kūnas, dabar tiesiog malonu vaikščioti. Taip pat pagerėjo miegas. Pokyčiai greitai pradėjo matytis, spuogai dingo per porą mėnesių, agresija dar greičiau. Žinoma, pokyčiai vis dar vyksta.

Aš mažai tikiu gydytojais, susirgęs nevartoju jokių vaistų. Pasikliauju imbieru su citrina, tai mano pirmas vaistas. Organizmas juk pats žino kaip pasveikti, tik jam reikia tai leisti.

Blaivūs vakarėliai iki paryčių

Tikrai nereikia jokių svaigalų, kad gerai pašėltum. Tai įrodė „YOGA RAVE” vakarėliai, organizuojami jau antrus metus. Blaivūs, pilni energijos, pozityvūs. Išsidūkstam, kaip turi būt. Balandžio mėn. Yoga Rave vakarėlį ketiname surengti ir Ukmergėje, mieste, kuriame gyvenu. Tiesa, sausį vyko „VAROM!” renginys Vilniuje, kurį blaiviai atšventė gal kokie 700 žmonių. Tikrai nebūna liūdna ir nereikia mums nieko vartoti, kad nuotaika gera būtų.

Susidomėjimas sveika gyvensena auga

Manau, kad dauguma žmonių yra susipainioję. Kitų nuomonė, ką kiti pagalvos apie tave, trukdo. Jei negeri, tai esi sektantas arba koks nesveikas. Tai tik siauro mąstymo žmonių kliedesiai. Nereikia į tai kreipti dėmesio. Žmonės bijo nuomonės. Žmonėms sunku keistis, kol neužklumpa liga ar bėda. Tačiau susidomėjimas sveika gyvensena tikrai auga, bent jau mano aplinkoje. Žinių apie sveiką gyvenseną taip pat daugėja, matosi, kad sveikuoliai nemiega. O tiems, kurie mano, jog tai pramanai, siūlyčiau išbandyti sveiką gyvenseną, juk nepabandęs tikrai nesužinosi.

Sveikuoliai.lt

Patiko (0)


Atgal į: Vytautas Tamošiūnas. Kai pradedi sveikai gyventi tave išvadina nesveiku