Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-02-06

Europos Parlamentas siekia mažinti žvejybos intensyvumą

Publikuota: Gamta, Gyvūnai, Maistas, Politika

Trečiadienį Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje dėl ES žuvininkystės politikos reformos numatomos priemonės stabdyti pernelyg intensyvią žvejybą. Siūloma uždrausti išmesti sužvejotas netinkamas žuvis į jūrą, nustatyti tvarios žvejybos kvotas bei planuoti žuvų išteklius pagal tikslesnius mokslinius duomenis.

Europos Komisijos duomenimis, apie 80 proc. Viduržemio jūros ir 47 proc. Atlanto vandenyno žuvų išteklių yra peržvejojama. Peržvejojami ir 5 iš 7 žinomų Baltijos jūros žuvų išteklių. Europarlamentarai siekia nuo 2015 m. uždrausti ES valstybėms nustatyti netvarias žvejybos kvotas. Numatoma leisti kasmet sužvejoti tik tiek tam tikros rūšies žuvų, kiek jų per metus atsinaujina. EP narių įsitikinimu, tokia praktika turėtų padėti iki 2020 m. atkurti sumažėjusius žuvų išteklius. ES taip pat sudarys tikslesnius daugiamečius žuvų išteklių valdymo planus remdamasi valstybių pateiktais moksliniais duomenimis.

Beveik ketvirtadalis ES sugaunamo laimikio yra išmetama dėl netinkamo dydžio ar rūšies. Dauguma tokių žuvų miršta. Siekdami sustabdyti tokią praktiką, EP nariai siekia įpareigoti žvejus nuo 2014 m. iškrauti visą sužvejotą laimikį uoste. Skirtingoms žuvų rūšims ši prievolė įsigaliotų skirtingu metu, pvz., Baltijos jūros lašišoms - vėliausiai nuo 2014 m., o visai žvejybai Baltijos jūroje - vėliausiai nuo 2016 m. Netinkamo dydžio ar rūšies laimikio nebūtų leidžiama naudoti maistui, o tik kitoms reikmėms, pavyzdžiui, trąšoms arba jaukui.

Rezoliucijai šiuo klausimu pritarė 502 EP nariai, nepritarė 137, o susilaikė 27. Ji leidžia Parlamentui pradėti derybas su ES Taryba, siekiant patvirtinti šiuos teisės aktus per antrąjį svarstymą. Tarybai pirmininkaujanti Airija siekia susitarimo dėl jų iki birželio pabaigos, kad atnaujinti teisės aktai įsigaliotų kitąmet.

„Šiandien Europos Parlamentas pirmąkart panaudojo savo bendro sprendimo galias žuvininkystės politikoje, siekdamas sustabdyti pernelyg intensyvią žvejybą. Iki 2020 m. žuvų ištekliai turėtų atsinaujinti. Dėl to atsiras galimybė sugauti papildomus 15 mln. tonų žuvies ir sukurti 37 tūkst. naujų darbo vietų”, - teigė EP pranešėja Ulrike Rodust (Socialistai ir demokratai, Vokietija).

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)


Atgal į: Europos Parlamentas siekia mažinti žvejybos intensyvumą