Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-03-18

Purvina elektra: Taupančių lempučių pavojai

Publikuota: Ekologija, Energetika, Sveikata, Tarša


Taupymas, yra vienas pagrindinių ekologinio gyvenimo būdo elementų. Visi stengiamės taupyti. Ne tik dėl pinigų, kartais ir dėl aplinkos tausojimo. Kai kurios išsivysčiusių šalių vyriausybės nuo 2012 metų žada uždrausti netaupias kaitrines lemputes. Europos sąjungoje nuo 2009 metų rugsėjo jau draudžiama į rinką tiekti tokio tipo lemputes. Žmonės skatinami pereiti prie taupesnių lempučių. Deja, čia glūdi pavojai.

Pristatome jums Kanados žiniasklaidos paruoštą reportažą apie taupančias CFL lemputes ir jų žalą. CFL, angliškai - compact fluorescent lamp, lietuviškai - kompaktiška fluorescencinė elektros lemputė. Ji atrodo štai taip:

Jų viduje yra gyvsidabrio. Todėl joms sudužus gali kilti pavojus žmogaus sveikatai. Tačiau kanados žurnalistai teigia, jog gali kenkti net ir nesudužusios CFL lemputės. Pažiūrim keturių dalių reportažą. Deja, kol kas tik anglų kalba.

Patiko (0)


Atgal į: Purvina elektra: Taupančių lempučių pavojai