Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2013-01-30

K. Komskis: „Ar nuo vėjo jėgainių krentantys ledo gabalai yra vienintelė jų keliama problema?

Publikuota: Energetika, Politika, Renginiai, įvykiai, Sveikata, Vėjo energija

Sausio 29 dieną Šilutės rajono seniūnijoje įvyko Seimo vadovybės, atsakingų tarnybų, institucijų, ministerijų atstovų bei Didšilių kaimo bendruomenės narių susitikimas dėl Didšilių kaimo vėjo jėgainių parko. Anot šio išvažiuojamojo posėdžio iniciatoriaus Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio, jis buvo itin produktyvus, mat buvo išklausytos visos pusės ir priimtas ne vienas svarbus sprendimas, ateityje padėsiantis išvengti tiek didelio gyventojų nepasitenkinimo, tiek sienos apsaugos bei krašto apsaugos pareigūnų darbui kylančių nesklandumų, užtikrinant oro erdvės saugumą.

Petr Kratochvil (interneto svetainė) | freestockphotos.biz nuotr.

„Po vakarykščio susitikimo tikimės, kad vėjo jėgainių keliamos problemos pagaliau pajudės iš mirties taško. Priėjom prie ne vienos geros išvados ir nedelsdami imsimės konkrečių veiksmų. Krašto apsaugos ministerija įsipareigojo per pusmetį parengti vėjo jėgainių poveikio krašto saugumui vertinimą. Tai yra itin reikalinga, nes girdime vis daugiau nusiskundimų, kad besisukančios vėjo jėgainės trikdo radiolokatorių, stebinčių oro erdvę, sklandų veikimą. Vadinasi, dėl galimos vėjo jėgainių kaltės kyla grėsmė mūsų sienos saugumui“, ‑ teigė Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis.

Seimo vadovybės atstovas K. Komskis savivaldybėms pasiūlė paruošti specialų vėjo jėgainių išdėstymo savivaldybės teritorijoje planą, kuriame būtų aiškiai numatyta, kur ir kiek vėjo jėgainių galima statyti, kad jos nekeltų grėsmės nei žmonių sveikatai, nei valstybę saugančių tarnybų kokybiškam darbui. Tokių planų rengimą kontroliuos ir reikiamais įstatymais pasirūpins Aplinkos ministerija.

„Mano siūlymas yra savivaldybėse netvirtinti detaliųjų planų tol, kol nebus parengtas bendras galimas vėjo jėgainių išdėstymo planas. Pavarčius Šilutės rajono detaliuosius planus, akivaizdu, kad čia vėjo jėgainių jau yra gerokai per daug. Ir dar ketinama jų daugiau kaip 100 pastatyti. Natūralu, kad nežinant bendros situacijos, vėjo jėgainės dygsta kone kur papuola kaip grybai po lietaus, kas sukelia tiek gyventojų nusiskundimų dėl poveikio sveikatai ir gyvenimo kokybei, tiek kitokio pobūdžio skundų. Paprastai panašių specialiųjų planų reikalaujama prieš statant didelius prekybos centrus ar bokštus, o šioje situacijoje nereikalaujama nieko. Tokie dalykai turi būti kuo greičiau išspręsti.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat įsipareigojo kuo greičiau atlikti tyrimą, ar vėjo jėgainių sukeliamas triukšmas ir kiti dalykai atitinka reikalavimus, ar jie neviršija leistinų normų pagal naujai patvirtintus standartus”, ‑ teigė K. Komskis.

„Neišvengiamai reikalinga spręsti ir dar vienos gyventojų apsaugos nuo vėjo jėgainių klausimą. Reikėtų rimtai pagalvoti, ar jos neturėtų būti aptveriamos, kad nekeltų ir papildomų grėsmių, kaip kad nutiko susitikimo metu mums visiems apžiūrint Didšilių vėjo jėgainių parką. Nuo jėgainės sparno netikėtai nukritęs ledo gabalas pataikė tiesiai ant Šilutės rajono merės tarnybinio automobilio ir jį gerokai apgadino. Anksčiau panašių nelaimių yra nutikę ir medžiotojams. Akivaizdu, kad vėjo jėgainių statytojams turi būti keliami ir tam tikri saugos reikalavimai“, ‑ pasakojo Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Dar vienas svarbus susitikimo metu aptartas aspektas – gyventojų ir vėjo jėgainių savininkų derybos dėl nepatogumų, kuriuos žmonėms sukelia netoliese veikiančios jėgainės, kompensavimo. Kai kuriose vietovėse vėjo jėgainių savininkai gyventojams moka po 1 procentą nuo jėgainės apyvartos. Anot Didšilių kaimo bendruomenės narių, jie negauna nieko. Imtis iniciatyvos pradėti derybas pasisiūlė K. Komskis.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis
Tel. (8 5) 239 6721

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: K. Komskis: „Ar nuo vėjo jėgainių krentantys ledo gabalai yra vienintelė jų keliama problema?