Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-12-10

Aplinkos apsaugos komitetas svarstė dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimo

Publikuota: Energetika, Politika, Saulės energija

Gruodžio 5 d. Aplinkos apsaugos komitetas svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl elektros energijos, pagamintos naudojant saulės energiją, supirkimo tarifų ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) lėšų tikslinio naudojimo bei atsinaujinančių išteklių energetikos įtakos elektros energijos kainai”.

Posėdyje dalyvavo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė, energetikos viceministras Kęstutis Žilėnas ir energetikos ekspertas, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius. Jie informavo komiteto narius apie pagrindines priežastis, dėl kurių nuo Naujųjų metų didėja elektros energijos kaina. Ji brangsta dėl išaugsiančio viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) tarifo, kuris įskaičiuotas į energijos kainą vartotojams. Daugiau nei pusė surenkamų VIAP lėšų atiteks Lietuvos elektrinei Elektrėnuose, apie ketvirtadalį - gamybai ir balansavimui iš atsinaujinančių energijos išteklių, likusi dalis - elektros gamybai termofikacinėse elektrinėse. VIAP lėšų suma atsinaujinantiems energijos ištekliams elektros energijos tarife 2013 metais, manoma, sudarys 1,91 ct už kWh (iš 51,9 ct už kWh).

Energetikos viceministras informavo komiteto narius, kad šiuo metu gauta daug prašymų įrengti mažesnės kaip 30 kW įrengtosios galios saulės šviesos energijos elektrines. Galiojančio Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo nuostatos įpareigoja leidimus visiems besikreipiantiems ir pateikiantiems reikalingus dokumentus išduoti per vieną mėnesį. Energetikos ekspertai mano, kad reikėtų nedelsiant pakeisti kai kurias galiojančio įstatymo nuostatas ir įgalinti Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją dažniau negu kas metai, keisti saulės energijos supirkimo kainas.

Komitetas pasiūlė Energetikos ministerijai pateikti Seimui svarstyti reikalingas įstatymo pataisas, kai tik įstatymo projektas nustatyta tvarka bus baigtas derinti su kitomis institucijomis.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Aplinkos apsaugos komitetas svarstė dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimo