Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-11-14

Apie GMO keliamos rizikos vertinimą ir valdymą – naujausios žinios

Publikuota: GMO, Renginiai, įvykiai

Rytoj Kaune prasidės dviejų dienų tarptautinis Šiaurės ir Baltijos šalių seminaras, skirtas genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) rizikai vertinti ir valdyti. Jį organizuoja Aplinkos ministerija ir Lietuvos miškų institutas, finansuoja Suomijos aplinkos institutas Tokie seminarai, kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento GMO skyriaus vedėja Odeta Pivorienė, organizuojami kiekvienais metais skirtingose Šiaurės ir Baltijos šalyse nuo 2006 metų.

www.sxc.hu nuotr.

Jų tikslas - stiprinti šalių bendradarbiavimą biosaugos klausimais, plėtoti už GMO valdymą atsakingų institucijų tarpusavio ryšius ir pasikeitimą informacija apie padėtį kiekvienoje šalyje.

Šiame seminare pranešimus apie GMO rizikos vertinimo ir valdymo sistemos taikymą skirtingose šalyse, naujas technikas, horizontalų genų pernešimą augaluose ir kt. skaitys Lietuvos, Latvijos, Danijos, Vokietijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Estijos mokslininkai, valstybės institucijų atstovai.

GMO rizikos aplinkai ir žmonių sveikatai vertinimas - vienas pagrindinių Biologinės įvairovės konvencijos Kartachenos biosaugos protokolo, Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų reikalavimų siekiant apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Apie GMO keliamos rizikos vertinimą ir valdymą – naujausios žinios