Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-10-25

Kas sukurs šiuolaikinę šiukšliadėžę?

Publikuota: Atliekos, Kita, Rūšiuok

Sakoma, kad dviračio antrą kartą išradinėti neverta. Regis, tą patį galima pasakyti apie daugelį jau sukurtų ir plačiai naudojamų daiktų. Tačiau besikeičiantis pasaulis verčia kai kuriuos dalykus išrasti iš naujo. Ir ne tik dėl šiuolaikiškesnio dizaino. Prie tokių daiktų galima priskirti paprasčiausią šiukšliadėžę. Lietuvoje vis gausėja buitines atliekas rūšiuoti pasiryžusių žmonių gretos. Tačiau neretai jie susiduria su praktiniu klausimu - kaip patogiai tai daryti namuose.

„Nusprendę rūšiuoti patyrėme, kad rasti tinkamo dydžio, hermetiškas ir patogias šiukšliadėžes - nelengva užduotis. Tad įsigijome paprastas plastikines dėžes su dangčiais”, - pasakojo muzikantas Jurgis Didžiulis.

Aplinkos ministerija, inicijavusi aplinkosaugos projektą „Aš - žalias”, kūrybingus žmones kviečia pamąstyti šiuolaikinės šiukšliadėžės tema ir savo mintis perkelti ant popieriaus lapo ar į kompiuterį.

Konkurso dalyvių prašoma sukurti namams skirtą atliekų rūšiavimo sprendimą - pasiūlyti idėją, kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė šiukšliadėžė, kuri būtų ir funkcionali, ir stilinga. Idėja vizualizuoti galima piešiniais, kompiuteriniais maketais, eskizais ir pan.

Bus paskelbti trijų nominacijų nugalėtojai: stilingas funkcionalumas, originaliausias dizainas ir publikos simpatijos. Laimėtojams atiteks vertingi prizai - stilingas dviratis, grafinė planšetė ir MP3 grotuvas su ausinėmis.

Daugiau informacijos apie konkursą, jo nuostatus ir dalyvio anketą galima rasti čia: http://aszalias.info/lt/as—zalias/konkursas-dizaineriams.

Apie projektą:

„Aš - žalias” - Aplinkos ministerijos inicijuotas visuomenės švietimo ir informavimo apie antrinių žaliavų rūšiavimą projektas. Antrinės žaliavos - plastikinės, stiklinės ir popierinės pakuotės - Lietuvoje tebelaikomos bevertėmis šiukšlėmis. Didžioji dalis šių pakuočių vis dar palaidojama sąvartynuose. Projektu „Aš - žalias” siekiama pažadinti kiekvieno žmogaus asmeninę atsakomybę rūšiuoti atliekas. Iniciatyvą palaiko ir asmeniškai rūšiuoti atliekas įsipareigoja muzikantai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis, aktoriai Edita Zizaitė ir Jurgis Damaševičius, fotografė Agnė Gintalaitė ir dailininkas Rimas Valeikis.

Patiko (0)


Atgal į: Kas sukurs šiuolaikinę šiukšliadėžę?