Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-10-16

Seimas po svarstymo pritarė Miškų įstatymo pakeitimams dėl buvusių sodybų atstatymo

Publikuota: Gamta, Miškai, Politika, Statybos

Seimas po svarstymo pritarė Miškų įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIP-4203(2), kuriais numatoma patikslinti išimtis dėl miško žemės pavertimo kitomis naudmenomis ir privačios miško valdos skaidymo į dalis. Šiuo metu miško žemė gali būti paverčiama kitomis naudmenomis tik šiame įstatyme nustatytais išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, valstybinės svarbos objektams įrengti, visuomeninės paskirties ir bendrojo viešojo naudojimo teritorijoms formuoti ir kt. Svarstomu projektu siūloma leisti miško žemę paversti kitomis naudmenomis ir buvusioms sodyboms privačioje miško žemėje atstatyti. Tačiau pagal projektą teisę atstatyti neišlikusią sodybą turėtų tik šios sodybos buvę savininkai ir (ar) jų pirmos, antros ir trečios eilės įpėdiniai, paveldintys pagal įstatymą.

Taip pat svarstomais pakeitimais siūloma leisti skaidyti privačios miško valdą į dalis, kai atidalijama privati miško valda buvusiai sodybai atstatyti. Dabar galiojantis įstatymas nustato, kad išskyrus išimtinius atvejus privati miško valda arba privačiame ne miškų ūkio paskirties žemės sklype esanti miško žemė neskaidomos į dalis, jeigu miško žemės plotas yra arba tampa mažesnis kaip 5 hektarai.

Po svarstymo už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 46 Seimo nariai, prieš - 2, susilaikė 4 parlamentarai. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Projektą rengė Seimo Peticijų komisijos pirmininkė Danutė Bekintienė.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Seimas po svarstymo pritarė Miškų įstatymo pakeitimams dėl buvusių sodybų atstatymo