Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-08-06

Savaitgalį vyko renginys “Žalia varna – 2012”

Publikuota: Gamta, Paukščiai, Renginiai, įvykiai, Visuomenė

2012 m. rugpjūčio 4-5 d. Druskininkų apylinkėse esančio Ašarėlio ež. pakrantėje būrys ornitologų susirinko į renginį „Žalia varna 2012″ su vieninteliu tikslu - praktiniais darbais padėti globaliai nykstantiems žalvarniams ir Lietuvoje saugomiems kukučiams. Žalvarnių apsauga LOD rūpinasi jau daugiau nei penkeri metai, tuo tarpu kukučiai ornitologams „ypač parūpo” šiemet, kai prekybos centrų tinklas „IKI” kartu su žalvarniais ir uralinėmis pelėdomis, pradėjo remti kukučių apsaugai skirtus darbus. Kadangi kukutis priskiriamas žalvarninių būriui tai atitiko šio tradicinio (jau šeštojo) „Žalios varnos” renginio idėją.

Nors pirmieji renginio dalyviai į stovyklavietę atvyko jau penktadienio vakare, nykstančių žalvarninių paukščių apsaugai skirti darbai pradėti šeštadienio rytą. Oras, kaip ir dalyvių nuotaika, buvo puikus. LOD tarybos pirmininkas Laimonas Šniaukšta ir direktorius Liutauras Raudonikis pasveikino visus susirinkusius renginio dalyvius, visi kartu aptarė renginio programą, pasiskirstė savanoriškus lauko darbus - inkilų gamybą bei jų iškėlimą, ir prasidėjo darbas.

Renginio programos aptarimas.

Renginio programos aptarimas.

Stovykloje prasidėjo inkilų gaminimo pamokos. Didžiausi darbštuoliai galėjo prisidėti prie kilnaus tikslo - būsimų paukščiams namų inkilų „statybos”. LOD narys Darius Musteikis visus smalsuolius mokino, kaip reikia gaminti kokybiškus, jaukias sąlygas perintiems paukščiams sudarančius inkilus, kaip teisingai juos iškelti ir išvalyti. Po sunkaus, bet malonaus darbo turėjome keturis žalvarniams ir penkis kukučiiams skirtus inkilus.

Keletas jau pagamintų kukčiams ir žalvarniui skirtų inkilų.

Keletas jau pagamintų kukčiams ir žalvarniui skirtų inkilų.

Inkilų gaminimo pamokos.

Inkilų gaminimo pamokos.

Impregnuojamas žalvarniui skirtas inkilas.

Impregnuojamas žalvarniui skirtas inkilas.

Kadangi Lietuvos ornitologų draugija kartu su daugiausia parduotuvių turinčiu prekybos tinklu „Iki” pradėjo projektą, skirtą trijų Lietuvos raudonosios knygos (LRK) paukščių rūšių - kukučio, žalvarnio ir uralinės pelėdos - apsaugai, renginio metu buvo iškeltą vienuolika žalvarniams ir kukučiams skirtų inkilų. Du iš jų buvo „eksperimentiniai”, jie yra patrauklūs ne tik kukučiui, bet ir pelėdikėms. Tai Latvijoje jau praktiškai išbandyti „kukutiniai” inkilai.

Eksperimentinis kukučiui ir pelėdikei skirtas inkilas.

Eksperimentinis kukučiui ir pelėdikei skirtas inkilas.

Norulių apylinkėse iškeliamas inkilas kukučiai.

Norulių apylinkėse iškeliamas inkilas kukučiai.

Kol vyko inkilų kėlimo darbai, keletas šventės dalyvių įsitraukė į Žalvarnių paiešką Druskininkų apylinkėse. Rezultatas jų nenuvylė. Žalvarnis girdėtas netoli stovyklavietės. Dar keletas jų matyti Ricielių km.
Po visų sunkių darbų ir trumpo atokvėpio bei įspūdžių dalinimosi vyko „aštriausios akies” teleskopų varžybos. Užduotis - nuskaityti žalvarnių žiedus - nebuvo visiems lengvai įkandama. Visgi laimėtojas atsirado. Mindaugo Urbono akys nuskaitė daugiausia žalvarnių žiedų.

Teleskopų varžybos.

Teleskopų varžybos.

Laimonas Šniaukšta apdovanoja aštriausios akies savininką - Mindaugą Urboną.

Laimonas Šniaukšta apdovanoja "aštriausios akies" savininką - Mindaugą Urboną.

Vakare prie laužo skaityti pranešimai apie žalvarnių būklę ir apsaugos priemones Lietuvoje sulaukė visų dalyvių dėmesio. Po pranešimų dar ilgai, iki išnaktų, netilo diskusijos.

Pabaigoje norime pėkoti VĮ Druskininkų miškų urėdijai ir jos darbuotojui, miškininkui Audriui Norkūnui, kuris LOD narių tarpe, be jokios abejonės, yra daugiausia laiko ir energijos skyręs žalvarnio išsaugojimui pietinėje Lietuvboje, kas nulėmė, kad mes dar galime grožėtis šiais nuostabiais paukščiais. Kartu dėkojame visiems „Žalios varnos 2012″ dalyviams už jų pastangas išsaugoti žalvarnius ir kukučius Dzūkijos regione.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Savaitgalį vyko renginys “Žalia varna – 2012”