Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-06-29

Startavo projektas „Aš – žalias“

Publikuota: Atliekos, Rūšiuok

Vakar Vilniuje, prie Baltojo tilto, startavo Aplinkos ministerijos finansuojamas projektas „Aš - žalias”. Susirinkusius sveikinęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pabrėžė, jog projekto tikslas - skleisti ekologines idėjas, šviesti visuomenę ekologiniais klausimais, skatinti visus įsitraukti į „žaliąjį judėjimą”, mokant rūšiuoti atliekas bei atsakingai vartoti. Projektu siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą, skatinti žmones tapti aktyviais atliekų tvarkytojais, tokiu būdu tausoti gamtos išteklius.

Aplinkos ministerijos vadovas minėjo, jog svarbiausia grupė, kurią norima pasiekti įgyvendinant projektą - vaikai ir jaunimas. Tie, kurie savo asmeniniu pavyzdžiu, rūšiuodami atliekas, gali „užkrėsti” ir kitus. „Džiugu, jog prie projekto sutiko prisidėti ir nemažai žinomų Lietuvos žmonių, kurių indėlis irgi yra labai svarbus. Dėkoju jums už pagalbą, geranoriškumą ir sąmoningumą”, - sakė G. Kazlauskas.

Projekto idėją palaiko ir rūšiuoti atliekas visuomenę skatina šeimos ambasadorės - muzikantai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis, dailininkas ir TV laidų vedėjas Rimas Valeikis, fotografė Agnė Gintalaitė, aktoriai Edita Zizaitė ir Jurgis Damaševičius.

Projektas „Aš - žalias” itin didelį dėmesį skiria šeimai. Atliekų rūšiavimas negali vykti tik vieno šeimos nario pastangomis, todėl siunčiama žinia, kad rūšiuoti yra nesudėtinga ir tai gali tapti smagiu šeimos ritualu. Lietuviai neturi iš kartos į kartą perduodamų atliekų rūšiavimo tradicijų, bet šiandien yra tas laikas, kai ekologinis sąmoningumas auga ir formuojasi tvirtomis aplinkosaugos vertybėmis besivadovaujančios kartos.

Projektas „Aš - žalias” sudarytas iš trijų pagrindinių dalių: tiesioginio kontakto renginiai, informacinė kampanija ir reklaminė kampanija. Tiesioginio kontakto renginiai bus organizuojami visose 60 šalies savivaldybių. Edukacinių renginių tikslinė auditorija - moksleiviai. Įgyvendinant aplinkosauginį projektą ypatingas dėmesys bus skiriamas vaikų ir jaunimo švietimui. Šiame amžiuje formuojasi įpročiai ir vertybinės nuostatos, todėl svarbu, kad šią grupę pasiektų išsami ir tiksli informacija. Vaikų auditorijai taip pat bus sukurti rūšiuoti mokantys žaidimai.

Informacinės kampanijos tikslas - aktualizuoti atliekų rūšiavimo problematiką. Įgyvendinant projektą bus kuriami ir inicijuojami analitiniai, šviečiamieji, informaciniai straipsniai ir reportažai. Informacija bus pateikiama tiek nacionalinėje, tiek regioninėje žiniasklaidoje įvairiais kanalais. Reklamine kampanija siekiama skatinti ekologišką elgesį ir sąmoningą pasirinkimą tausoti gamtos išteklius rūšiuojant atliekas. Reklaminė kampanija apima spaudą, televiziją, radiją ir internetą.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Startavo projektas „Aš – žalias“