Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-03-29

Parlamentaras prašo atskleisti visuomenei kas finansuoja „Žaliosios politikos institutą“

Publikuota: Atominė energija, Visuomenė

Seimo narys Kęstutis Masiulis remdamasis Viešųjų įstaigų įstatymo 12 straipsnio teise kreipėsi į VšĮ „Žaliosios politikos instituto” direktorių Liną Balsį prašydamas atskleisti kas yra šios organizacijos finansiniai rėmėjai. Všį „Žaliosios politikos institutas” yra įsteigtas 2011 metų gegužę. Jis yra referendumo dėl Visagino atominės elektrinės statybos iniciatorius.

„Referendumo klausimas yra svarstytinas, tačiau visuomenės interesas yra žinoti, kas yra referendumo iniciatoriai ir kas juos finansuoja. Visuomenė turi žinoti kas finansiškai remia politines iniciatyvas lygiai kaip visuomenė nori žinoti kas remia politines partijas. L. Balsio vadovaujama viešoji įstaiga yra anaiptol ne vieša. Vos prieš pusmetį įsteigta organizacija turi 7 darbuotojus, buhalterę, biurą prestižinėje Vilniaus vietoje, šalia Gedimino prospekto, organizuoja konferencijas, akcijas. Vien šios organizacijos tinklapio kaina gali siekti 15 tūkst. litų. Kieno tai pinigai?”, - klausė K. Masiulis.

Aktyviai politikoje dalyvaujantis L. Balsys ne kartą atsisakė konkrečiai įvardinti kas finansuoja VšĮ „Žaliosios politikos institutą”.

Viešųjų įstaigų įstatymo 12 straipsnis sako, kad bet kuris fizinis ar juridinis asmuo gali pareikalauti, kad viešoji įstaiga sudarytų sąlygas susipažinti su veiklos ataskaita.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Parlamentaras prašo atskleisti visuomenei kas finansuoja „Žaliosios politikos institutą“