Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-03-28

„Žalesnio“ žemės ūkio link

Publikuota: Ekologija, Politika, Žemdirbystė

Vienas iš būdų padaryti ES žemės ūkį ekologiškesnį yra finansiškai skatinti žemdirbius pakeisti ūkininkavimo būdą, teigiama profesoriaus Alano Matthews tyrime, kuris kovo 19 dieną buvo pristatytas EP Žemės ūkio komiteto nariams. Europos Komisijos pasiūlymuose reformuoti bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP) numatyta 30 proc. tiesioginių išmokų sieti su aplinkosauginiu žemės ūkio tvarumu, vadinamuoju „žalinimu”.

ES bendrosios žemės ūkio politikos akcentas - ekologiškas ūkininkavimas ©Belga/AFP

Šią paramą gautų ekologiškai ūkininkaujantys, natūralų kraštovaizdį saugantys ir pasėlių įvairovę didinantys ūkininkai.

A. Matthews iš Dublino universiteto manymu, naujoji tvarka nesukels papildomų išlaidų, todėl nėra priežasčių ją atidėti.

„Šias priemones reikia įgyvendinti nepaisant to, jog tam tikroms šalims jos bus naudingesnės nei kitoms, - kalbėjo jis. - Ekologinių zonų kūrimas padės išsaugoti biologinę įvairovę ir vandens kokybę.”

Kita vertus, A. Matthews teigimu, pasiūlymams trūksta aiškumo. „Ar „žalinimas” bus privalomas?” - klausė jis.

Profesoriaus manymu, „žaliajam” elementui reikėtų skirti daugiau pinigų. Jis taip pat suabejojo naujos schemos teisingumu, nes „ekologiškai ūkininkaujantys pagal apibrėžimą jau dabar yra „žali”.

Planuojama, kad EP pranešimų projektai dėl Komisijos pasiūlymų bus pristatyti birželį. Tuo tarpu galutinis balsavimas, daugelio EP narių nuomone, vyks tik tuomet, kai paaiškės 2014-2020 m. ES biudžeto skaičiai.

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)


Atgal į: „Žalesnio“ žemės ūkio link