Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2012-03-28

Lietuvos žiema įamžinta šimtuose fotografijų

Publikuota: Klimato kaita, Renginiai, įvykiai

Vasario ir kovo mėnesiais vykęs fotografijų konkursas „2012 metų žiema fotografijoje - istorijos puslapis ateičiai” sulaukė milžiniško susidomėjimo. Daugiau nei 360 autorių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių siuntė savo fotografijas klimato kaitos problemas akcentuojančiam konkursui. „Konkursą surengėme norėdami atkreipti jaunimo dėmesį į vis intensyvėjančią klimato kaitą. Žemė šyla, o tai sukelia skaudžius padarinius - daugėja katastrofų, klimatas tampa nepastovus. Todėl šiandien sunku pasakyti, ar ilgus metus akis džiuginusi žiema tokia pat bus ir ateityje.

O galbūt sniegas, pusnys, dideli šalčiai nugrims užmarštin..? Norėjome užfiksuoti tai, kuo dar šiandien galime džiaugtis,” - sakė vienas iš konkurso organizatorių, projekto „EKO redakcija” vadovas Martynas Norbutas.

Pasak M. Norbuto, tiek vaikai, tiek jaunuoliai nuo 4 iki 19 metų amžiaus siuntė jų pačių atliktas fotografijas. Neretai nuotraukų surinkimu rūpinosi ir mokyklų mokytojai bei įvairių būrelių vadovai.

„Tikrai nesitikėjome, kad tokia tema gali patraukti šitiek daug žmonių. Labai norėtųsi, kad klimato kaitos tema būtų vis dažnesnė pamokų, seminarų tema. Konkurso metu ne vienam dalyviui kilo klausimas, ar iš tiesų žmogaus veikla veikia klimato kaitą. Buvo nemažai ir skepsio. Tačiau naujausi tyrimai atmeta saulės įtaką ir pokyčius sieja su anglies dvideginio emisija. O kas ją sukelia - argi ne mes?” - retoriškai klausė Socialinių investicijų valdymo centro vykdomo projekto „EKO redakcija” vadovas.

Konkurso organizatorių - „EKO redakcijos”, asociacijos „ŽALI.LT” ir „Lietuvos jaunimo centro” suburta komisija išrinko ir jų nuomone geriausią fotografiją. „Apsispręsti nebuvo lengva. Daugelis fotografijų buvo labai meniškos ir originalios, prilygo profesionalioms. Tai pabrėžė ir atrankos komisijai talkinęs fotografas Algimantas Aleksandravičius. Tačiau nugalėtojas išrinktas beveik vienbalsiai,” - sako ŽALI.LT atstovas Svajūnas Plungė.

Konkurso pagrindinį prizą - skaitmeninį fotoaparatą - laimėjo aštuoniolikmetis Renaldas Burba, antroje vietoje liko dvylikametis Audrius Akučka, trečioje - šešiolikmetė Karolina Čepurnaitė. Daugiausia socialinio tinklo „Facebook” vartotojų simpatijų sulaukė šešiolikmečio Žygimanto Sipavičius nuotrauka.

1 vieta - Renaldas Burba

1 vieta - Renaldo Burbos nuotr.

2 vieta - Audriaus Akučkos nuotr.

2 vieta - Audriaus Akučkos nuotr.

3 vieta - Karolinos Čepurnaitės nuotr.

3 vieta - Karolinos Čepurnaitės nuotr.

Patiko (0)


Atgal į: Lietuvos žiema įamžinta šimtuose fotografijų