Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-03-30

Kenksmingi maisto priedai - sugauk nusikaltėlį!

Publikuota: Maistas

Daugelis jau žinome, kad kai kurios maisto produkto sudedamosios dalys yra kenksmingos ir pavojingos. Jos vadinamos emulgatoriais, o sudėtyje žymimos sutartiniu ženklu - raide “E” ir skaičiumi šalia.

Yra tokių emulgatorių, kuriuos kitos šalys jau uždraudė naudoti maisto produktuose, tačiau jie vis dar sėkmingai naudojami mūsų šalyje. Į mūsų maistą vis dar pridedama nuodų - t.y. medžiagų, kurios gali sukelti įvairias alergijas ar net vėžinius susirgimus. Ir kaip gi kitaip pavadinti tuos gamintojus, kurie prideda tokių medžiagų į mūsų maistą? Vadinkime juos nusikaltėliais, nes kitą žmogų nuodyti yra nusikaltimas. Taip pat nusikaltėliais galėtume vadinti mūsų valdžios atstovus atsakingus už maisto saugą, nes jie atsakingi už vartotinų emulgatorių sąrašą Lietuvoje.

Šiandien siūlome jums pažaisti “žaidimą” smagiu pavadinimu - “PAGAUK NUSIKALTĖLĮ”. Visa ką jums reikia daryti yra paimti bet kokį produktą, kurį jūs nusipirkote parduotuvėje, jį nufotografuoti ir patikrinti jo sudedamąsias dalis šiame tinklapyje (kol kas tik testuojama - beta versija).

Tinklapyje rodomi ženkliukai padės jums susiorientuoti kiek kenksmingi yra jūsų produkte esantys emulgatoriai:

Nekenksmingas

Abejotinas

Vengti!

Uždraustas kai kuriose šalyse, bet Lietuvoje naudojamas

“Žaidimas” įdomus tuo, kad imami konkretūs mūsų kasdienybėje vartojami produktai ir parašomos konkrečios ligos ar sveikatos pavojai, kuriuos gali sukelti produkte esančios medžiagos.

Anksčiau turėjome tik neišvaizdžias lenteles su galimai kenksmingų emulgatorių sąrašais. Tokių lentelių pagrindinė bėda buvo ta, kad mes visada jas užmiršdavome atsinešti į parduotuvę, o jeigu ir atsinešdavome, tai tingėdavome patikrinti sudėtines dalis nurodytas etiketėje.

Šis naujas “žaidimas” sukonstruotas taip, kad pakuotę, kurioje radote kenksmingą medžiagą jūs lengvai prisiminsite. Ji automatiškai užsifiksuos jūsų sąmonėje, nes kaip iliustracijos naudojamos konkrečių produktų nuotraukos, o ne raidės, simboliai ir kodai, kuriuos sunku prisiminti.

Įdomu tik kiek gyvuos šis projektas, nes jis išaiškindamas nusikaltėlius gali supykdyti didžiuosius verslininkus ar valdžios atstovus.

Idealiausias variantas būtų tas, kad kiltų didelis skandalas dėl legalaus žmonių nuodijimo po kurio valdžios, verslo sektoriaus ir visuomenės atstovai susėstų prie apskrito stalo ir susitartų uždrausti galimai kenksmingus emulgatorius.

Patiko (0)


Atgal į: Kenksmingi maisto priedai - sugauk nusikaltėlį!