Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-11-24

Ignalinos AE uždarymui siūlo 210 mln. eurų

Publikuota: Kita

Europos Komisija Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui iki 2017 metų siūlo skirti 210 mln. eurų vietoje Lietuvos prašomų 770 mln. eurų. Tai daugiau nei 3 kartus mažesnė suma. Premjeras sako, kad toks pasiūlymas nepriimtinas ir gali prieštarauti ES stojimo sutarties reikalavimams.

Europos Komisijos parengtas reglamento projektas davė startą deryboms dėl adekvataus IAE uždarymo finansavimo. Vis tik dabartinis pasiūlymas mums nėra priimtinas, nes kyla abejonių dėl jo atitikimo Lietuvos stojimo sutartyje užfiksuotiems įsipareigojimams. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sutartyje dėl IAE uždarymo ES pripažino, kad IAE uždarymas yra išskirtinis atvejis, AE eksploatacijos nutraukimas yra ilgalaikis procesas, tai yra nepakeliama našta Lietuvai, neatitinkanti šalies ekonominio pajėgumo. Atitinkamai tuo vadovaujantis ES įsipareigojo skirti adekvačią finansinę paramą AE uždarymui“, - sako Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Premjeras tikisi, kad visos susijusios šalys supras, koks jautrus šis klausimas Lietuvai, ir viliasi pasiekti susitarimą dėl adekvataus finansavimo.

Pasiūlyme numatyta Bulgarijai iki 2020 m. papildomai skirti 185 mln. eurų, Slovakijai iki 2017 m. - 105 mln. eurų (2011 m. kainomis). Kad būtų suteikta Sąjungos finansinė parama, Bulgarija, Slovakija ir Lietuva turės visiškai įgyvendinti ES teisės aktus, susijusius su branduoline sauga ir branduolinių atliekų tvarkymu.

Jos taip pat turės sukurti teisės aktų sistemas, kuriose būtų numatyta laiku sukaupti nacionalinius finansinius išteklius likusiems finansiniams poreikiams tenkinti. Taip esą būtų užtikrinta, kad valstybės narės sugebės palaipsniui įvykdyti savo privalomus finansavimo įsipareigojimus. Be to, reikalaujama pateikti Europos Komisijai peržiūrėtus išsamius eksploatavimo nutraukimo planus. Šiais planais bus remiamasi vykdant Sąjungos finansinės pagalbos įgyvendinimo stebėseną.

Lietuvos radijas ir lrt.lt

Patiko (0)


Atgal į: Ignalinos AE uždarymui siūlo 210 mln. eurų