Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-11-17

Aplinkos ministerija sustabdė vilkų medžioklę

Publikuota: Ekologija, Gyvūnai, Politika

Kadangi nustatytasis vilkų sumedžiojimo per 2011-2012 metų sezoną limitas išnaudotas, nustatau, kad vilkų medžiojimas 2011-2012 metų medžioklės sezono metu yra nutraukiamas“. Tai citata iš šiandien įsigaliojusio Lietuvos Respublikos aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymo Nr. D1-862. Prieš nepilnas dvi savaites įsigaliojo ministro įsakymas Nr. D1-819, kuriuo šiam medžioklės sezonui nustatytas 5 vilkų sumedžiojimo limitas.

Primename, kad praėjusių metų medžioklės sezonui buvo patvirtintas 60-ties vilkų sumedžiojimo limitas, tačiau po GAA „Baltijos vilkas” organizuoto visuomenės protesto sumedžiojimo limitas buvo sumažintas iki 40 vilkų ir Aplinkos ministerija pradėjo išsamiau svarstyti vilkų populiacijos būklę Lietuvoje, į pasitarimus kviesdama ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Toks nedidelis vilkų sumedžiojimo limitas šiam sezonui nustatytas dėl to, kad Lietuvoje tebėra neparengtas Vilko populiacijos valdymo ir apsaugos planas, būtinas pagal ES reikalavimus, o vilkų populiacijos būklė šalyje tebėra neaiški. Vilko populiacijos valdymo planas šiuo metu yra rengiamas ir dar turės būti suderintas su visomis suinteresuotomis pusėmis. Kai planas bus patvirtintas, vilkų sumedžiojimo limitas bus nustatomas, atsižvelgiant į plane numatytas populiacijos valdymo ir apsaugos nuostatas.

GAA „Baltijos vilkas” sveikina Aplinkos ministerijos sprendimą nustatyti minimalų sumedžiojimo limitą šiam medžioklės sezonui ir džiaugiasi atsakingu Aplinkos ministerijos požiūriu į Europos Bendrijos svarbos rūšies - vilko - padėtį Lietuvoje. Taip pat GAA „Baltijos vilkas” pabrėžia, kad šalia medžioklės apribojimo itin svarbios yra vilkų daromos žalos ūkininkams prevencijos ir kompensavimo priemonės. Lietuvoje jau yra teigiamų pavyzdžių - tokias priemones nuo šių metų taiko Biržų rajono savivaldybė.

„Baltijos vilko” informacija

Patiko (0)


Atgal į: Aplinkos ministerija sustabdė vilkų medžioklę