Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-09-29

„Ekošviesa“ ir EEPA bendradarbiaus surenkant panaudotas dujošvytes lempas

Publikuota: Atliekos

Už energiją taupančių lempų atliekų tvarkymą atsakinga viešoji įstaiga „Ekošviesa” ir Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų asociacija (EEPA) pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo sutarė glaudžiai bendradarbiauti, visoje Lietuvoje surenkant panaudotas energiją taupančias lempas.

Pasirašytame dokumente numatoma bendradarbiauti įvairiose srityse, siekiant užtikrinti saugų elektros ir elektroninės įrangos atliekų, tarp jų ir panaudotų energiją taupančių lempų, surinkimą. Dokumente didelis dėmesys skiriamas veiklos koordinavimui bei efektyvesnių būdų, skirtų saugaus elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimui, paieškai.

Pasak „Ekošviesos” direktoriaus Tado Ruželės, žengtas didelis žingsnis, kurio dėka artimiausiu metu galima tikėtis panaudotų energiją taupančių lempų surinkimo punktų tinklo plėtros.

„Pasirašydami šį bendradarbiavimo memorandumą, visų pirma siekiame didesnės veiksmų koordinacijos bei konsolidacijos elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo srityje. Pirmasis bendras darbas bus specialių surinkimo punktų plėtra - planuojame, jog iki metų pabaigos jų visoje šalyje bus 100. Kitas svarbus prioritetas - visuomenės švietimo apie panaudotų dujošvyčių lempų žalą gamtai ir žmonėms stiprinimas”, - pažymi T. Ruželė.

Anot jo, artimiausiu metu Lietuvoje bus pradėta speciali informacinė kampanija, kurios dėka gyventojai bus skatinami saugiai pašalinti panaudotų dujošvyčių lempų atliekas.

Panaudotas energiją taupančias lempas Lietuvoje galima saugiai pristatyti į 34 VšĮ „Ekošviesa” administruojamus energiją taupančių lempų surinkimo punktus, veikiančius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje, Mažeikiuose, Marijampolėje ir Kėdainiuose.

Lempų surinkimas ir utilizavimas yra ilgalaikė Europos Sąjungos sėkmingai vykdomos ekologinės politikos dalis. Neperdirbamos, savo sudėtyje gyvsidabrio turinčios lempos yra priskiriamos prie pavojingų, žalingą poveikį gamtai turinčių atliekų.

VšĮ „Ekošviesa” priklausančiuose surinkimo punktuose lempų atliekos priimamos nemokamai, o už kiekvienos iš jų utilizavimą moka lempų gamintojai.

Asociacija „EEPA” - elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta organizacija. Pagrindinis organizacijos tikslas - vykdyti ES ir LR teisės aktuose numatytas savo narių atliekų tvarkymo prievoles.

Patiko (0)


Atgal į: „Ekošviesa“ ir EEPA bendradarbiaus surenkant panaudotas dujošvytes lempas