Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-09-28

Pripučiamas vėjo malūnas

Publikuota: Energetika, Vėjo energija

Segway ir kitų ne mažiau žinomų išradimų autorius Dean L. Kamen užpatentavo vertikalų vėjo energijos generatorių su pripučiamomis mentėmis. Kaip praneša DVICE, tokią jėgainę patogu montuoti ant pastatų, mat jos svoris nedidelis ir dėl to nereikia sutvirtinti nešančiųjų pastato konstrukcijų, nes apkrova padidėja nežymiai.

Naujosios jėgainės šerdis - vertikali polimerinių medžiagų ašis. Pripučiamos mentės leidžia gan lanksčiai reguliuoti jų pasvirimo kampą. Kameras, anot patento, pripučia kompresoriai, kurie suveikia nuo daviklių, o kompresorius varo akumuliatoriai, pakraunami, beje, to paties vėjo. Visai šiai sistemai reikia elektroninės valdymo sistemos, kuri yra autonomiškai ir vadovaujasi jutiklių parodymais.

Išradėjas tvirtina, kad nedidelis įrenginio svoris sukuria galimybę tokiai jėgainei veikti ir prie pakankamai silpno vėjo, net skersvėjo.

Prie jėgainės suplanuotas ir specialių šviesos diodų komplektas. Taigi, paskirtis aiški - jėgainė apšvietimui.

www.gelzinis.lt

Patiko (0)


Atgal į: Pripučiamas vėjo malūnas