Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-02-21

Lietuvos pozicija dėl GMO (2)

Publikuota: GMO

Ekonaujienų redakcija jau rašė apie Lietuvos pozicijos dėl GMO nustatymo peripetijas. Pastaruoju metu įvyko keletas įdomių įvykių, kurie papildo šią temą.

Aplinkos ministerija 2009 02 18 išplatino pranešimą spaudai “Lietuva nekeičia pozicijos dėl GMO”, kuriame parašyta:

citata:
“G. Kazlausko žodžiais, yra visiškai priešingai: Lietuva palaiko Vengrijos poziciją ir neketina balsuoti už draudimo panaikinimą. Būtent tokią Lietuvos poziciją aplinkos ministras ir išsakys kovo 2 dieną vyksiančiame ES Aplinkos Tarybos posėdyje.”

2009 02 19 Aplinkos ministerijos GMO skyriaus vedėjas Danius Lygis Lietuvos radijo laidoje “Ryto garsai” 7:20 val. teigė priešingus dalykus:

citata:
“Žinot dabar mes tą poziciją dar ir po šiai dienai nėra aiški. Mes diskutuojame deriname pozicijas, išsiuntinėjam alternatyvas, kadangi vis pasipildo nauji duomenys. Dar ir šiandie mums atneš į vengrų ambasadą dar naujus duomenis. Mes negalim priimti kol kas jokio galutinio sprendimo ir sprendimą priims tiktai prieš mūsų ministrui išvykstant į Briuselį į ministrų tarybą kovo 2 d. Ministrų mūsų kabinetas svarstys Lietuvos poziciją ir nuspręs kokia turėtų būti pozicija. Čia jau ne nuo aplinkos ministerijos priklauso.”

Aplinkos ministerija rašo, jog pozicija yra aiški ir “būtent tokią Lietuvos poziciją aplinkos ministras išsakys kovo 2 dieną”, o GMO skyriaus vedėjas teigia, jog pozicija nėra aiški ir, kad ne nuo Aplinkos ministerijos pozicija priklauso, o nuo vyriausybės.

Ekonaujienų redakcija nori atkreipti dėmesį į tai, jog keblumų su Lietuvos pozicija buvo tiek 2008 metų gruodį, Aplinkos ministro pareigas einant A. Paulauskui, tiek dabar šias pareigas užimant G. Kazlauskui. Susitarti nepavyksta net Aplinkos ministerijos viduje - ministras kategoriškai tvirtina viena, o aukščiausias GMO skyriaus pareigūnas sako kita.


Atgal į: Lietuvos pozicija dėl GMO (2)