Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-08-31

Retieji gyvūnai negali būti įnamiai

Publikuota: Gyvūnai

Vakar gauta žinia, kad iš Kauno pirmadienį išgabenta šimpanzė Regina, kuri teismo sprendimu buvo konfiskuota, yra sėkmingai nuvežta į Olandijoje esantį egzotinių gyvūnų reabilitavimo centrą ir pradedama ruošti reabilitacijai.

Šimpanzė Regina. Selemono Paltanavičiaus nuotr.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius, šis gyvūnas į mūsų šalį įvežtas prieš 18 metų. Šimpanzė be jokių kilmės ir teisėto įsigijimo dokumentų buvo laikoma „Ąžuolyno meškučių” cirke. Lietuvos teisės aktai, reglamentuojantys laukinių gyvūnų laikymą ir prekybą, draudžia visus primatus (beždžiones) ir daugelį kitų retųjų gyvūnų laikyti ne zoologijos soduose. Retieji gyvūnai negali būti įnamiai. Jeigu jie laikomi privačiose valdose, gali būti konfiskuoti ir perduoti profesionaliai globai ir priežiūrai.

Aplinkos ministerijos iniciatyva Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas atliko visas privalomas teisines procedūras ir šimpanzė Regina teismo sprendimu buvo konfiskuota. Du mėnesius, nuo birželio vidurio, ji buvo laikoma ir prižiūrima Lietuvos zoologijos sode Kaune.

Aplinkos ministerija ir Lietuvos zoologijos sodas užmezgė kontaktus su Olandijoje esančiu egzotinių gyvūnų reabilitacijos centru, kurio specialistai turi beveik 40 metų primatų priežiūros patirtį. Buvo nutarta Reginą perduoti šiam centrui, kur ji bus profesionaliai globojama ir laikoma kartu su kitomis šimpanzėmis.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Retieji gyvūnai negali būti įnamiai