Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-02-14

Atsargiai - melaminas ir teflonas

Publikuota: Sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad bendra Europos Sąjungos Skubių informacinių pranešimų apie nesaugius maisto produktus sistema (RASFF) gauti pranešimai dėl nesaugių medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu. Šių gaminių naudojimas pavojingas sveikatai, kadangi iš jų migruoja neleistinos draudžiamos medžiagos.

Pagal gautą informaciją iš rinkos išimamos UAB „Baltmark“ (Alytus) į Lietuvą iš Ukrainos įvežtos juodos kepimo skardos su nepridegančiu paviršiumi. Nustatyta, kad šios kepimo skardos yra su defektu - jų paviršius lupasi, todėl iš pažeistų kepimo skardų į maistą gali migruoti neleistinos draudžiamos medžiagos.

UAB  “Baltmark“, esanti Naujoji g. 8A – 6, Alytuje atstovai pranešė, kad iš Lenkijos įmonės MIX SHOP SP. Z O.O įsigijo 13 vienetų kepimo formų EP 079. Formos buvo parduotos įmonės parduotuvėje Alytuje.

Taip pat iš rinkos išimami ir 644 vienetai Kinijos kompanijos „Brightman International Trading Co., Limited“ melamininiai puodukų, iš kurių į vandeninį ir rūgštinį tirpalą migruoja per didelis kiekis melamino. Šią prekę platina UAB MAXIMA LT.
Melaminas – cheminė medžiaga naudojama poliuretano gamybai. Melaminas įtrauktas į Lietuvos higienos normą HN 16:2006 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“, kur nurodyta didžiausias galimas specifinės migracijos iš gaminio, besiliečiančio su maistu (pakuotės), į maisto produktą lygis.

Medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu kontrolę rinkoje vykdo Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos. Pagal pasirašytą tarpžinybinį bendradarbiavimo susitarimą apie šių gaminių patekimą į Lietuvos Respublikos rinką informuota Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos ir Valstybinė sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Šiuo metu vyksta tyrimas, apie kurio rezultatus bus papildoma informacija.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, jeigu nusipirkote aukščiau minėtų gaminių, jų nenaudokite maistui ruošti, o jeigu turite pirkimo čekį, kreipkitės į prekybos vietą iš kur įsigijote šiuos gaminius. Platintojai ir pardavėjai yra atsakingi už nesaugių gaminių pašalinimą iš rinkos, todėl privalo priimti nesaugų gaminį iš vartotojų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Ekonaujienų redakcija nori atkreipti dėmesį, jog melaminas nėra lengvai kenksminga medžiaga ir priminti, jog neseniai kilusio melamino skandalo metu Kinijoje jo dalyviai buvo nuteisti, o vienam iš jų įvykdyta griežčiausia - mirties bausmė.

Taip pat skubiai apžiūrėkite savo keptuvę. Jeigu plėvelė lupasi kuo greičiau keptuvę išmeskite arba dar geriau - kreipkitės į LR maisto ir veterinarijos tarnybą ir reikalaukite atsakomybės. Privalome būti socialiai atsakingi ir reikalauti iš valdžios institucijų, kad jos dar griežčiau prižiūrėtų vykdomą prekybą ir tokių produktų į parduotuves apskritai nebūtų tiekiama. Susimąstykite, jei net valstybinė tarnyba pranešė apie nusilupusios skardos plėvelės pavojus organizmui, reiškia ji tikrai akivaizdžiai kenksminga.


Atgal į: Atsargiai - melaminas ir teflonas