Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-08-02

Leista sumedžioti 5 vilkus

Publikuota: Gyvūnai, Kita

Lietuvos aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus Raimondo Sakalausko įsakymu nuo liepos 29 dienos leidžiama sumedžioti 5 vilkus dviem Biržų rajono medžiotojų būreliams - Ančiškių ir Meilūnų - bei vienam Pasvalio rajono - Naradavos būreliui. Visų šių medžiotojų būrelių veiklos teritorija yra šalia Biržų rajono Vabalninko seniūnijos Guodžių durpyno teritorijos.

Malene Thyssen nuotr.

„Šiaurės rytai” ne kartą rašė, kad šiemet vilkai papjovė neįprastai daug šiame krašte ūkininkaujančių žmonių galvijų. Vilkai pjovė ne tik telyčias, veršelius, bet ir avis. Jie įsidrąsino gyvulius pjauti tiesiog gyventojų kiemuose, prie pat jų langų.

Žmonės ne kartą kreipėsi į žiniasklaidą, gamtosaugininkus bei rajono vadovus, prašydami pagalbos.

Pasak redakciją apie šį leidimą nušauti 5 vilkus informavusio Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos vyresniojo inspektorius Daliaus Drevinsko, vilkus sumedžioti leista išskirtinai genetiniams tyrimams.

Sumedžioję vilką medžiotojai turės paimti mėginius ir išsiųsti Gamtos tyrimų centrui.

Šis leidimas galioja iki spalio 15 dienos - oficialios vilkų medžioklės pradžios.

Paprastai pagal nustatytą kvotą šalyje per sezoną leidžiama sumedžioti 40 pilkakailių.

Parengė Jurgita Vitkauskienė

“Šiaurės rytai”

Patiko (0)


Atgal į: Leista sumedžioti 5 vilkus