Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-01-28

Startuoja ekologiškai draugiškas knygų projektas - knygumainai.lt

Publikuota: Ekologija, Knygos, leidiniai


Dar vienas „antikrizinis” receptas tiems, kas dėl prarasto darbo, didėjančių mokesčių nebeišgali nusipirkti ne tik knygų, bet ir trokštamų pramogų.

Naujas socialinis projektas knygumainai.lt kviečia skaityti, keistis perskaitytomis knygomis, burtis į skaitytojų klubus, dovanoti ir mėgautis naujomis pažintimis tiek virtualioje erdvėje, tiek susitikus. Ir tai Jums nieko nekainuos. Maža to - jūs padėsite Žemei, gamtai ir sau.

Projekto idėją palaiko ir Lietuvoje veikiantis tarptautinis gamtosaugininkės Birutės Galdikas vardo fondas.

„Knygų mainai ir smagu, ir gamtai gerai”, - sako šio fondo garbės tarybos pirmininkė, pasaulyje žinoma režisierė Dalia Ibelhauptaitė. O europarlamentaras Justas Paleckis ne tik pasveikino šią iniciatyvą, bet ir patikino, jog pasiūlys savo asmeninių knygų mainams. „Labai malonu, kad palaikote žaliąsias idėjas, siekį atsisakyti švaistūniško gyvenimo būdo ir perėjimo prie taupymo, siekiant išsaugoti aplinką”, - sako jis. Daug žinomų Lietuvos žmonių jungiasi prie projekto idėjos ir dovanoja projektui knygas, kurios bus perduotos tiems, kurie nori skaityti ir neišgali nusipirkti naujų knygų.

Pasaulyje seniai veikia įvairiausi knygų mainų projektai , tokie kaip : „Knygų ratas” (knyga apkeliauja skaitytojų būrelio ratą ir grįžta pas savininką) , „Knygų spindulys” (knyga negrįžta pas savininką) , „Knygų dėžė” (pirmas siuntėjas „paleidžia” dėžę su knygomis, dėžės gavėjas pasirenka norimas knygas, papildo dėžę ir dpvanoja ją kitiems, kurie taip pat tuština ir pildo savomis knygomis) . Tačiau vienas populiariausių ir papraščiausių - knygų mainai - mainymasis knygomis tarp dviejų narių.

Tikriems knygų bičiuliams nereikalingų knygų nebūna. Nei vienas iš mūsų neatsisakysime savo mėgstamiausių vaikystės pasakų, savo šeimos relikvinių knygų, profesinės literatūros ar leidinių su mylimų autorių autografais. Tačiau juk nutinka taip, kad kai kurios knygos - kad ir kokios jos būtų puikios - tarnauja tik kažkuriuo konkrečiu gyvenimo etapu. Na, sakykime vadovėliai, mamytėms skirti skaitiniai, patarimai - kaip išsirinkti namo projektą ar pastatyti rąstinuką. Keisdamiesi tokiomis knygomis, mes ne tik tikslingai panaudosime knygas, kurių nebeskaitysime, bet ir neleisime joms atsidurti makulatūros krūvoj.

Mainykitės, dovanokite ne tik knygą, bet ir savo nuotaiką, mėgaukitės naujomis pažintimis. Gal projekto personažas „Knygų dviratis” jus įkvėps laisvą valandą sėsti ant jo ir nuvažiuoti su laukiama knyga į svečius, parką ar mėgstamą kavinę.

Mėgaukitės knygomis, pažintimis, bendravimu ir gyvenimu!

www.birutegaldikas.lt ir www.knygumainai.lt

Patiko (0)


Atgal į: Startuoja ekologiškai draugiškas knygų projektas - knygumainai.lt