Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-03-28

Aukcione parduotas „lietuviškas“ medus pasirodė esąs iš Kinijos

Publikuota: Maistas


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai, tirdami iš vartotojo gautą informaciją, UAB „Lavisos LEZ terminalas” (Kaunas) sandėliuose sulaikė 11600 kg neaiškios kilmės medaus.

Skubus tyrimas pradėtas, gavus informacijos iš vartotojo, kad antstolės S. V. paskelbtame aukcione ypatingai žema kaina parduodamas didelis kiekis neaiškios kilmės, saugos ir kokybės medaus.

VMVT Maisto ir veterinarijos vidaus audito tarnybos ir Kauno apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, atlikę patikrinimą konstatavo, kad pranešimas pasitvirtino.

Patikrinimo metu nustatyta, kad antstolė S. V. paskelbė aukcioną medaus pardavimui, vykdydama Kauno miesto apylinkės teismo nutartį areštuoti ir realizuoti UAB „Korio laboratorija” įkeistą turtą, įskaitant natūralų medų. Skelbimuose antstolė nurodė, kad parduodama daugiau kaip 11 tonų lietuviško natūralaus medaus, kurį aukciono metu įsigijo didmenine medaus prekyba užsiimanti įmonė UAB „Medaus pirkliai”.

Visas aukcionui pateiktas medus šiuo metu saugomas UAB „Lavisos LEZ terminalas” sandėlyje. Ženklinimo etiketėse nurodyta, kad tai pramoninis medus, tinkamas naudoti tik konditerijos gamyboje. Medaus kilmės šalis - Kinija.
Susisiekus su antstole, ji patvirtino, kad visas medus yra parduotas ir priklauso naujiems savininkams - įmonei UAB „Medaus pirkliai”, tačiau nei antstolė, nei sandėliavimo paslaugą teikianti įmonė VMVT pareigūnams negalėjo pateikti jokių medaus įsigyjamą, saugą ir kokybę patvirtinančių dokumentų.

Kilus įtarimų, kad medaus kilmė galėjo būti klastojama, o pats produktas naudojamas ne pagal paskirtį, visas medaus kiekis sulaikytas sandėlyje. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu atlikti tyrimą dėl galimai padarytos nusikalstamos veiklos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Aukcione parduotas „lietuviškas“ medus pasirodė esąs iš Kinijos