Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-03-18

Žiemos palydėtuvės – su drakonais ir sniego tanku

Publikuota: Gamta, Renginiai, įvykiai

Zarasų rajone, Bikėnuose, praėjusį šeštadienį vyko jau trečiasis sniego besmegenių lipdymo čempionatas. Jau tradicinėmis tapusiose žiemos varžytuvėse šalia Antalieptės marių varžėsi apie 100 dalyvių, negailėjusių fantazijos ir jėgų, kad paskutinis sniegas virstų šiuolaikinėms skulptūromis.

Jau įprasta, kad žiemos dovanomis naudojasi skulptoriai, iš ledo sukuriantys tikrus meno šedevrus.

Savo meninius sugebėjimus demonstravę kurdami iš dar mažiau patvarios medžiagos - sniego - besmegenių lipdymo čempionato dalyviai nesikrimto dėl savo kūrinių trumpalaikiškumo.

Pasidaliję į aštuonias komandas po 15-20 žmonių, dalyviai turėjo pagrindinę užduotį - per pustrečios valandos nulipdyti sniego skulptūrą laisva tema.

Komisiją sužavėjo jungtinės Zarasų-Biržūnų komandos nulipdytas drakonas. Daliaus Bučenkos nuotr.

Per pirmąją valandą dalyviai padarė didžiuosius darbus, paskui, pagauti kūrybinio įkvėpimo, dailino ir tobulino lipdinius.

Tradiciniais, iš kelių sniego kamuolių suridentais besmegeniais neapsiribota - dalyviai lipdė, gremžė sudėtingesnes figūras, nebe pirmą kartą dalyvaujantys čempionatuose buvo specialiai atsivežę aerozolinių dažų, kuriais gražino skulptūras, kiti puošė kūrinius natūraliomis gamtos medžiagomis: nendrėmis, šakelėmis, samanomis ir pan.

Zarasų 7-osios šaulių kuopos „Vytis" tankas laikinai papildė Lietuvos kariuomenės karinę techniką ir net atliko bandomąjį šūvį

Baigiantis varžyboms ant ežero atsirado pora sniego automobilių, ryklių, undinė (besmegenio vizija) ir net tankas. Vertinant kūrinius iš sniego daug lėmė ne tik jų išvaizda, bet ir originalus pristatymas, tad dalyviai su išmone kūrė įvairiausias istorijas apie savo herojus, o iš sniego tanką nulipdę Zarasų 7-osios kuopos „Vytis” šauliai pasirūpino, kad jis ir šautų. Nors skulptūra neišrinkta geriausia, komisijai įspūdį padarė.

Įvertinusi visų komandų darbus, komisija geriausiu pripažino jaunųjų čempionato dalyvių, Zarasų -Biržūnų jungtinės komandos „Brigada”, vadovaujamos kapitono Manto Labucko, lipdinį - maždaug aštuonių metrų ilgio drakoną su septyniais stebuklingais rutuliais, kuriuos radus, drakonas išpildąs norus. Sudėtingos konstrukcijos trapus kūrinys sėkmingai išlaikė pirminį pavidalą iki apdovanojimų.

Dalyviams teko UAB „Degesa” prizai: maudynės kubile, pirtis, poilsis nameliuose, kelionės kajakais.

Vyras, laukiantis pavasario ir įsivaizduojantis moterį

Pasak šventės organizatoriaus, UAB „Degesa” direktoriaus turizmui Daliaus Bučenkos, sumanymas būtent taip užbaigti žiemos sezoną kilo prieš keletą metų, tačiau po pirmojo karto teko daryti kelerių metų pertrauką, nes dėl šilto oro žiemos skulptūroms tiesiog nebūdavo „žaliavos”.

Šventės organizatoriai susidomėjimo sulaukė po vienos iš Vilniuje kasmet vykstančių turizmo, sporto ir laisvalaikio VIVATTUR parodų, kur buvo galima pamatyti sniego skulptorių kūrinių, įamžintų nuotraukose.

Šiemet buvo planuota surengti solidesnį - tarptautinį - sniego senių lipdymo čempionatą kartu su latvių ir lenkų komandomis, tačiau paskutinę minutę planai pasikeitė. Neatvykus komandoms iš užsienio, lietuviai varžėsi tarpusavyje. „Čempionatą rengti labai rizikinga dėl to, kad negali išreklamuoti jo prieš mėnesį, nes nežinai, kokie bus orai. Šiemet mes pataikėme į dešimtuką, kadangi savaite anksčiau buvo per šalta, o šį šeštadienį jau nebėra sniego, ant ledo telkšo vanduo. Kasmet galima pamatyti vis įspūdingesnių sniego skulptūrų, tik gaila, kad šiemet staigiai atšilo oras ir per dvi dienas iš išpuoselėtų, išdažytų skulptūrų nieko nebeliko”, - sakė šventės organizatorius D. Bučenka ir žadėjo, jei oro sąlygos leis, kitąmet pratęsti žiemos šventės tradiciją.

Kristina Sakaitė

Šaltinis: “Utenos apskrities žinios”

Patiko (0)


Atgal į: Žiemos palydėtuvės – su drakonais ir sniego tanku