Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-03-17

Paukščių siluetais ant langų ir inkilais MRU pasitinka Žemės dieną

Publikuota: Gamta, Gyvūnai, Renginiai, įvykiai, Visuomenė

Mykolo Romerio universitetas akademinę bendruomenę jau trečius metus kviečia į Žemės dienos minėjimo šventę. Kovo 18 d. (penktadienį) 12 val. bus pakelta Žemės vėliava, taip pat vyks gamtosauginės akcijos: apsauginių paukščių siluetų klijavimas ant Universiteto langų ir inkilų kėlimas parko sparnuočiams.

Sakalų siluetų ant didelio formato langų klijavimas yra taikomas daugelyje šalių. Priklijuoti sakalų siluetai atbaido skrendančius paukščius ir jie neatsitrenkia į spindinti stiklą. Tokia praktika dar nebuvo taikyta Lietuvoje. Mykolo Romerio universitetas imasi šios iniciatyvos ir tikisi, kad šias aplinkosaugines idėjas įgyvendins ir kitos aukštosios mokyklos bei įvairios organizacijos.

Pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną - kovo 20-ąją oficialiai įteisino ir Lietuvoje.

Mykolo Romerio universiteto informacija

Patiko (0)


Atgal į: Paukščių siluetais ant langų ir inkilais MRU pasitinka Žemės dieną