Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-02-25

Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas – vartotoją galinti klaidinti informacija ženklinimo etiketėje

Publikuota: Kita, Maistas

2011 m. vasario mėnesį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai šalyje patikrino didmenines ir mažmenines įmones, prekiaujančias specialios paskirties maisto produktais - kūdikių ir mažų vaikų maistu. Tiksliniai patikrinimai pradėti, išaiškinus keletą atvejų, kai buvo prekiaujama kūdikių ir mažų vaikų maistu, kurio ženklinimo etiketėje pateikta informacija lietuvių kalba neatitiko gamintojo informacijos originalo kalba ir akivaizdžiai klaidino pirkėjus dėl produktų sudėties ar tinkamumo vartoti termino.

Buvo patikrinta daugiau kaip 200 mažmeninės prekybos ir 10 didmeninės prekybos įmonių. Šių patikrinimų metu teritorinių VMVT tarnybų inspektoriai nustatė daugiau kaip 100 įvairių produktų ženklinimo pažeidimų.

Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas - etiketėje nurodyta informacija apie produktų sudėtį neatitinka gamintojo nurodytos informacijos. Ženklinimo informacija klaidino pirkėjus dėl produktų sudėties, gamintojo, kilmės šalies ar galiojimo datos.

Pavyzdžiui, produkto pavadinime buvo nurodoma „Ryžiai ir brokoliai su triušiena”, lietuviškoje sudėties etiketėje jau minima, kad tai „Ryžiai ir brokoliai su vištiena”, o kainos etiketėje - „Veršiena su ryžiais ir daržovėmis”. Tuo tarpu gamintojas originalo kalba nurodo, kad tai - „Daržovės su bio-veršiena”. Pasitaikė produktų ant kurių nebuvo nurodyta energetinė vertė, gamintojo adresas ar kilmės šalis.

Nustatyta ir atvejų kai lietuvių kalba pateikiama papildoma informacija, leidžianti suprasti, kad pasirinktas produktas pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Pavyzdžiui lietuviško ženklinimo etiketėje nurodoma, kad produktas yra „be dažiklių”, „su kalciu” ir pan., tačiau visi specialios paskirties maisto produktai turi būti tokios sudėties ir be dažiklių.

Apie visus nustatytus pažeidimus informuoti platintojai, jiems nurodyta produktus perženklinti. Produktų, kurių ženklinimo neatitikimai galėjo kelti riziką vaiko sveikatai, buvo atšaukti iš rinkos.

Šių patikrinimų metu taip pat buvo atrinkti mėginiai nitratų, pesticidų, genetiškai modifikuotų organizmų ir sunkiųjų metalų likučiams kūdikių ir vaikų maiste, nustatyti. Šiuo metu vyksta minėtų mėginių laboratoriniai tyrimai, todėl apie jų rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuos papildomai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija, Executioner nuotrauka

Patiko (0)


Atgal į: Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas – vartotoją galinti klaidinti informacija ženklinimo etiketėje