Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-02-25

Dar viena paprasta ekoidėja Vilniui

Publikuota: Ekologija, Transportas


Vis galvojau kur pasidalint mane neraminančia, dalinai ekologine problema. Tikiuosi “žalioji plunksna” kaip tik tam tinkanti vieta. Daugelis vilniečių turėjo pastebėti ir džiaugtis sureguliuotais šviesoforais, kurių dėka galime žymiai greičiau pasiekti darbą, mokyklą ar kitą svarbią mums vietą kur turime nuvykti kaip tik spūsčių metu. Aš labai džiaugiuosi šitais Vilniaus miesto pasiekimais. Tačiau tai turi ir kitą pusę, kuri, man atrodo, labai “kertasi” su ekologinėmis tiesomis.

Savaitgaliais, vėlai vakarais, naktimis kai gatvės apytuštės šviesoforų gausybė vis tiek veikia. Pėstysis, norėdamas pereiti gatvę, nepažeisdamas kelių eismo taisyklių yra priverstas spausti šviesoforo mygtuką, kuris perjungia žalią šviesą pėsčiajam, tuo metu sustoja vienas ar du atomobiliai praleist pėstijį, tuo metu stovintys automobiliai teršia aplinką daug daugiau nei stabtelėtų trumpam ar prilėtintų greitį praleisdamas pėstijį. Sankryžų, kurios tokiu metu taip pat neapkrautos šviesoforai irgi veikia lyg piko metu, galime pamatyti stovintį, nuobodžiaujantį automobilio vairuotoją, kuris laukia žalio šviesoforo signalo. Ar ne produktyviau būtų nepiko metu tokius šviesoforus perjungti į geltonos mirksinčios šviesos režimą, nes tuo metu pėsčiajam nėra sudėtinga, nekelia pavojaus gatvę pereiti taip kaip per pėsčiųjų perėją, apsidairius ir praleidus pravažiuojanti automobilį, o sankryžoje automobiliai praleidę vieni kitus ramiai važiuotų toliau nestovėję užvestais varikliais, iš kurių rūksta didžioji miestų tarša. Taip sutaupytume ne tik kurą, kurio ištekliai pasaulyje sparčiai senka, bet ir mūsų švarų orą bei vairuotojų pinigus, kuriuos jie leidžia ir taip brangiam kurui. Sutaupęs vairuotojas galbūt įsigytų taupesnį, naujesnį automobilį, kuris vartotų mažiau kuro ir mažiau terštų mūsų miestų aplinką.

Lina

Šis straipsnelis atitinka Ekonaujienų kriterijus ir dalyvauja konkurse “Žalioji plunksna

Patiko (0)


Atgal į: Dar viena paprasta ekoidėja Vilniui